Počasí dnes27 °C, zítra30 °C
Sobota 20. července 2024  |  Svátek má Ilja
Bez reklam

Policie si došlápla na motorkáře, kteří v Hořicích porušují zákon. Silnici si pletou se závodní dráhou

Městská policie Hořice spolupracuje s Dálniční policií na zajištění bezpečnosti na okruhu 300 zatáček Gustava Havla, kde je situace v oblasti dodržování rychlostních limitů neustále napjatá. Na základě stížností občanů a místních zastupitelů bylo schváleno 15 lokalit pro měření rychlosti, z nichž tři přímo souvisí s tímto frekventovaným okruhem.

„Od března letošního roku městská policie strávila na okruhu přes 34 hodin měřením rychlosti a na místě vyřešila 44 přestupků, s celkovými sankcemi ve výši 79 750 korun,“ uvádí v tiskové zprávě velitel Městské policie Hořice Stanislav Nosek.

Kromě toho pomáhá na místě i Dálniční policie, která má v Hořicích služebnu. V první polovině roku zaznamenali celkem 109 přestupků na okruhu, což představuje 25 procent z regionálních a 12 procent z krajských přestupků vyřízených na místě.

Kromě překročení rychlosti řeší dálniční policie i vážnější případy, jako jsou trestné činy řízení pod vlivem alkoholu. Policisté nejen reagují na protiprávní jednání, ale také provádějí preventivní opatření.

„Díky dobré znalosti terénu a cílenému nasazení v kolizních místech dokáží efektivně zasahovat a předcházet možným incidentům, což vede k bezpečnějšímu prostředí pro všechny účastníky silničního provozu,“ vysvětluje ve zprávě Miroslav Horyna, vedoucí oddělení Dálniční policie Hořice

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto MP Hořice

Štítky Hořice, policie, obecní policie, Gustav Havel, rychlost, radar, městská

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Policie si došlápla na motorkáře, kteří v Hořicích porušují zákon. Silnici si pletou se závodní dráhou  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.