Počasí dnes27 °C, zítra30 °C
Sobota 20. července 2024  |  Svátek má Ilja
Bez reklam

Sanitka spěchala k nehodě u Hřibska, odvezla dva zraněné

Ani o prázdninách nejsou silnice bez dopravních nehoda. Sanitka ráno spěchala k Hřibsku směr Hradec Králové, kde se srazila dvou aut. Silnice byla kvůli nehodě uzavřená.

Při nehodě byli zraněni dva lidé. Jednomu museli hasiči z nabouraného auta pomoci s vyprošťovacím zařízením, kdy bylo nutné odstranit deformované boční dveře. Po policejním zadokumentování nehody zajistili hasiči úklid vozovky a po osmé hodině ranní zásah ukončili. Na místě byli profesionální hasiči ze stanic Hradec Králové – Pražská a z centrální stanice Hradec Králové.

Pokud se v létě chystáte na dovolenou autem, policisté připomínají pár užitečných rad, které není radno podceňovat:

Pro řidiče bychom chtěli shrnout několik preventivních doporučení, která by měla přispět k bezpečnější cestě:

1. Pokud jedete do místa, kam neznáte přesnou cestu, nespoléhejte se pouze na GPS navigaci. Doporučujeme Vám, abyste si trasu předem načetli v mapě, určili si záchytné body a pak až zapnuli navigaci. Souhrnně řečeno, nespoléhejte pouze na techniku.

2. Před jízdou si nechte v servisu zkontrolovat vozidlo, ať zabráníte případným technickým problémům na cestách, jejichž řešení Vás může stát v zahraničí větší finanční obnos a způsobí Vám zbytečné problémy.

3. Před jízdou si odpočiňte.

4. Počítejte se zvýšeným provozem a možnými komplikacemi v dopravě a buďte na tyto situace připraveni. Mějte s sebou dostatečné množství tekutin a pohonných hmot pro případ, že se zdržíte např. v kolonách.

5. Před jízdou do zahraničí se seznamte s odlišnostmi v oblasti dodržování pravidel silničního provozu, mějte s sebou finanční rezervu na možné zaplacení sankcí.

6. Ve vozidle si jako řidič zajistěte komfort. Nemějte kolem sebe spoustu cestovních zavazadel, udělejte si jízdu ve vozidle co možná nejpohodlnější. Neupevněné předměty mohou v případě dopravní nehody navíc způsobit zranění.

7. Během cesty si dělejte přestávky, odpočiňte si, dodržujte pitný režim, a pokud můžete, vystřídejte se v řízení se spolujezdcem.

8. Nedojíždějte s únavou několik posledních kilometrů.

9. Počítejte s oslněním sluncem, kdy se Vám může stát, že v určitý okamžik budete velice špatně vidět. Také střídání světelných míst a stínů může zhoršit Vaše vidění, a proto raději zpomalte.

10. Nespěchejte a buďte ohleduplní k ostatním, neboť o prázdninách zasednou za volant i řidiči, kteří tak často nejezdí a nepočínají si tak jistě v silničním provozu.

11. Nesedejte za volant ani za řídítka pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek.

12. Samozřejmostí je dodržování dalších pravidel silničního provozu, zvláště dodržování rychlostních limitů, používání bezpečnostních pásů, dětských autosedaček atd.

13. Nezapomínejte na to, že alkohol do silničního provozu nepatří. Pozor si dejte zejména na tzv. zbytkový alkohol. Do vozidla nikdy nesedejte k řidiči, u něhož víte, že je pod vlivem alkoholu či jiných ze zákona zakázaných návykových látek. 

Hodnocení článku je 30 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto PČR

Štítky Hřibsko, dopravní nehoda, auto, doprava, ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Sanitka spěchala k nehodě u Hřibska, odvezla dva zraněné  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.