Počasí dnes25 °C, zítra26 °C
Sobota 13. července 2024  |  Svátek má Markéta
Bez reklam

Na třech kolech opilý řidič daleko nedojel, za Novou Pakou ho zastavila policejní hlídka

Chybělo mu kolo, ale kuráž měl. Opilý řidič chtěl po třech kolech na autě dojet z Nové Paky do Úlibic. Kdo ví, jak by tenhle pokus dopadl, kdyby ho nezastavila policejní hlídka.

Opilý a ještě bez jednoho kola si to šedesátiletý řidič svištěl po silnici I/16 od Nové Paky na Úlibice.  Operační důstojník dal echo policejní hlídce a ta před odboučkou na Radim muže zastavila. 

Vozidlo se mělo pohybovat bez levé přední pneumatiky, jelo pouze po disku kola. Řidič byl vyzván k předložení dokladů potřebných pro řízení a provoz motorových vozidel. Šedesátiletý řidič potřebné doklady předložil. Problém však nastal u dechové zkoušky, se kterou muž souhlasil.

Orientační dechová zkouška ukázala opakovaně hodnotu přesahující dvě promile alkoholu v dechu. Na místě byl řidiči zadržen řidičský průkaz a byla mu zakázána další jízda motorovými vozidly. Vzhledem k naměřeným hodnotám a tomu, že nebyl jmenovaný schopen řádné chůze, skončil řidič na záchytce. 

"Následující den bylo muži sděleno podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až jeden rok ve vězení," potvrdila v tiskové zprávě policejní mluvčí Martina Jandová.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto PČR

Štítky kolo, pneumatika, řidič, PČR, Nová Paka, Úlibice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Na třech kolech opilý řidič daleko nedojel, za Novou Pakou ho zastavila policejní hlídka  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.