Počasí dnes16 °C, zítra19 °C
Sobota 18. května 2024  |  Svátek má Nataša
Bez reklam

Nová generace prvňáčků ve Dvoře Králové se chystá do školních lavic. Bude jich přes 150

První týden dubna patřil zápisům do prvních tříd čtyř základních škol ve Dvoře Králové nad Labem. Většina ze 181 dětí, které se zápisu zúčastnily, začne svoji školní docházku již toto září, někteří si ale počkají.

„Ve Dvoře Králové nad Labem se uskutečnil zápis do prvních tříd základních škol. Celkem bylo zapsáno 154 dětí, zatímco 27 získalo odklad,“ uvedla na webu města mluvčí radnice Miroslava Kameníková.

Na ZŠ Podharť dorazilo 51 dětí. Nakonec bude škola počítat s 46 prvňáčky ve dvou třídách. Na ZŠ Schulzovy sady se z 61 dětí 53 těší na zahájení školního roku ve třech nových prvních třídách. ZŠ Strž přivítá v jedné třídě 16 dětí a v ZŠ Žireč nastoupí dalších sedm. ZŠ 5. května zaznamenala účast 38 dětí, z nichž 32 započne školní docházku ve dvou třídách.

Srovnání s předchozími lety ukazuje, že zájem o školní docházku zůstává stejný. V loňském roce bylo k zápisům přivedeno 168 dětí a odklad byl požadován pro 28 z nich. V roce 2022 zápis absolvovalo 173 dětí a 30 z nich obdrželo odklad. Zpětně v roce 2021 se k zápisům dostavilo 184 dětí, z nichž 33 si odložilo začátek školní docházky. 

Ohodnoť článek

Foto Hanka Poskočilová

Štítky Dvůr Králové nad Labem, školní lavice, školní docházka, zápis, počet, dítě, žák

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Nová generace prvňáčků ve Dvoře Králové se chystá do školních lavic. Bude jich přes 150  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.