Počasí dnes16 °C, zítra19 °C
Sobota 18. května 2024  |  Svátek má Nataša
Bez reklam

Pavilon onkologie se v Hradci Králové dočká proměny za 230 milionů

V létě by měly odstartovat práce na úpravě pavilonu onkologie Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Cenovka je stanovena na 230 milionů korun. Rozšířena bude kapacita ambulantní péče a navýší se kapacita denního stacionáře.

Fakultní nemocnice Hradec Králové připravuje stavební úpravy Pavilonu profesora Bašteckého za zhruba 230 milionů korun, které mají pomoci dalšímu rozvoji komplexní onkologické a hematonokologické léčby pacientů z Královéhradeckého, Pardubického a části Libereckého kraje. Nemocnice již vypsala veřejnou zakázku na zhotovitele. Podle harmonogramu by stavební práce měly začít v létě 2024, dokončení nástavby a přístavby pavilonu je plánováno v průběhu roku 2026.

„Díky stavebním úpravám bude například možné rozšířit kapacitu ambulantní péče a navýšit kapacitu denního stacionáře. V přístavbě plánujeme centrální přípravnu cytostatik a dalších protinádorových farmak, přímo v pavilonu také vznikne lékárna sortimentem zaměřená na onkologické a hematoonkologické pacienty. Stavební úpravy také umožní pokračovat v modernizaci přístrojového vybavení používaného pro vyšetření a léčbu,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Aleš Herman.

V Pavilonu profesora Bašteckého nyní sídlí Klinika onkologie a radioterapie FN HK a IV. interní hematologická klinika FN HK. Především v oblasti ambulantní péče se obě pracoviště blíží maximální kapacitě prostor. S ohledem na to, že podle očekávání odborníků budou počty pacientů vyžadujících vysoce specializovanou péči v dalších letech narůstat, je nutné přikročit k přístavbě pavilonu tak, aby umožňoval další rozvoj. Oddělení centrální přípravy cytostatik získá díky přístavbě více prostoru pro vlastní přípravu, ale i skladování těchto látek.

Většina nákladů na tento projekt bude financována z prostředků Evropské unie prostřednictvím Národního plánu obnovy ČR, část bude hrazena z prostředků FN HK.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto FNHK

Štítky onkologie, zdraví, přístavba, Hradec Králové, FNHK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Pavilon onkologie se v Hradci Králové dočká proměny za 230 milionů  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.