Počasí dnes16 °C, zítra19 °C
Sobota 18. května 2024  |  Svátek má Nataša
Bez reklam

V Krkonoších chumelilo, připadnout mají další desítky centimetrů sněhu

V Krkonoších v noci na dnešek napadlo několik centimetrů sněhu. Teploty klesly pod nulu. Na Sněžce bylo dnes ráno minus šest stupňů Celsia. Na hřebenové Luční boudě ve výšce 1415 metrů nad mořem napadly čtyři centimetry sněhu.

Na počátku minulého týdne v Krkonoších padaly teplotní rekordy. Například pro den 8. dubna na hřebenové Labské boudě naměřili rekordních 15,3 stupně Celsia. V Peci pod Sněžkou bylo v ten den rekordních 21,3 stupně. Dnes ráno bylo v Peci pod Sněžkou minus 0,7 stupně.

Sníh v noci na dnešek pokryl i svahy nad Pecí pod Sněžkou, Špindlerovým Mlýnem nebo horní partie Černé hory u Janských Lázní. Na Sněžce dnes ráno vál vítr o rychlosti přes 50 kilometrů v hodině. Kvůli tomu byla pocitová teplota na Sněžce kolem minus 14 stupňů, vyplývá z dat měřicí stanice Poštovny Anežka na vrcholu Sněžky. Na hřebenech byla ráno silná mlha.

Přes den se podle meteorologů na horách čekají sněhové přeháňky. K večeru by mělo srážek i oblačnosti ubývat. Teploty by se měly přes den v Krkonoších pohybovat od jednoho do čtyř stupňů. V pátek čekají meteorologové další sněžení, tentokrát ale bude vydatnější. V Krkonoších a na Šumavě má připadnout až třicet centimetrů sněhu.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto kamery.humlnet.cz

Štítky sníh, Krkonoše, počasí, ČR, ochlazení, teplota

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V Krkonoších chumelilo, připadnout mají další desítky centimetrů sněhu  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.