Počasí dnes23 °C, zítra17 °C
Úterý 21. května 2024  |  Svátek má Monika
Bez reklam

Nemocnici v Jičíně se podařilo obnovit provoz mamologického pracoviště

Oblastní nemocnice Jičín obnovila provoz mamologického pracoviště na místní poliklinice. Tomu hrozil zánik a jeho fungování jelo v omezeném režimu. I proto bylo komplikované objednat se na prohlídku. Nemocnice proto začala jednat o odkupu obchodního podílu, aby chod pracoviště zachovala.

„Od začátku roku jsme intenzivně pracovali na co nejrychlejším vyřízení všech potřebných administrativních náležitostí, abychom mohli čekající pacientky co nejdříve vyšetřit. Současně jsme od začátku února zahájili provoz dvou rentgenů v Jičíně a Nové Pace, kde k výpadku služeb nedošlo,“ vysvětluje v tiskové zprávě Oblastní nemocnice Jičín Daniel Malý

Mamograf slouží k diagnostice a prevenci nádorových onemocnění prsu a každoročně tyto služby v Jičíně využívá na sedm tisíc žen. Cílem investic do obnovy diagnostických zařízení je přispět k prevenci a co nejdřívějšímu záchytu nádorových onemocnění. 

„Děkuji proto nemocnici a zdravotníkům za to, že se jim provoz mamologického pracoviště na jičínské poliklinice podařilo udržet,“ uvedl ve zprávě hejtman Martin Červíček (ODS). 

Dalším krokem nemocnice bude zprovoznit i ultrazvuk na jičínské poliklinice. Do té doby se ho personál nemocnice snaží suplovat přímo v oblastní nemocnici.  

Oblastní nemocnice Jičín je největším poskytovatelem zdravotnických služeb na Jičínsku a druhou největší nemocnicí zřizovanou Královéhradeckým krajem. Jičínská nemocnice nabízí kapacitu 505 lůžek, z toho 347 akutních a 158 lůžek následné péče. Je zde zaměstnáno 1 100 lidí, z toho 700 zdravotníků. 

  

Ohodnoť článek

Foto Královéhradecký kraj

Štítky mamograf, poliklinika, Jičín, nemocnice, vyšetření, odkup, zdravotní, péče

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Nemocnici v Jičíně se podařilo obnovit provoz mamologického pracoviště  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.