Počasí dnes22 °C, zítra13 °C
Neděle 14. dubna 2024  |  Svátek má Vincenc
Bez reklam

Univerzita Hradec Králové nabízí nový studijní program zaměřený na kyberbezpečnost

Univerzita Hradec Králové vyrukovala s novým studijním programem, který studenty naučí, jak zajistit zabezpečení počítačových sítí a systémů. Zájemci se mohou hlásit do poloviny dubna.

Fakulta informatiky a managementu UHK (FIM UHK) nabídne od akademického roku 2024/25 zájemcům o studium nový studijní program zaměřený na kyberbezpečnost. Jedná se o tříletý bakalářský program v prezenční formě. Přihlášku si zájemci mohou podat až do 15. dubna 2024.

„Studující se naučí řešit problémy informační bezpečnosti, a to jak po technologické stránce, tak po stránce organizační a procesní. Absolventi budou připraveni řešit problémy týkající se návrhu, správy a komplexního zabezpečení počítačových sítí a počítačových systémů včetně využití technik řízení bezpečnosti informací a informačního práva,“ uvádí docent Josef Horálek z Katedry informačních technologií  FIM UHK a garant nového studijního programu.

Fakulta navíc získala grant v rámci národního plánu obnovy, který umožnil vytvořit špičkovou laboratoř počítačových sítí. Ta nabízí studujícím mimo jiné simulovat kybernetické útoky a jejich ochranu.

„V rámci programu Informační a síťová bezpečnost budeme intenzivně spolupracovat s Národním úřadem pro informační a kybernetickou bezpečnost, a to formou stáží, pravidelných přednášek a částečné participace na výuce,“ dodává docent Horálek. Absolvent se uplatní jako bezpečnostní analytik, manažer nebo architekt kybernetické bezpečnosti.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto UHK

Štítky UHK, bezpečnost, studium, student, Hradec Králové, ČR

Univerzita Hradec Králové nabízí nový studijní program zaměřený na kyberbezpečnost  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.