Počasí dnes11 °C, zítra10 °C
Úterý 27. února 2024  |  Svátek má Alexandr
Bez reklam

V roce 2024 se má rekonstruovat vlakové nádraží v Hradci Králové. Může to zkomplikovat dopravu

Správa železnic se chce v příštím roce pustit do rekonstrukce hlavního vlakového nádraží v Hradci Králové. Rekonstrukce by měla začít zhruba v polovině roku. Oprava je v plánu dlouho a předpokládá se, že vyjde na zhruba 2,5 miliardy korun.

V roce 1981 byla budova vlakového nádraží vyhlášena kulturní památkou. 

„Je navržena kompletní rekonstrukce technologických zařízení, železničního svršku a spodku, včetně odvodnění. Bude vybudováno nové ostrovní nástupiště číslo 4, rekonstruováno stávající nástupiště 1A a upraveno vnější nástupiště číslo 1,“ vyjmenovala před časem pro Hradeckou Drbnu mluvčí SŽDC Nela Friebová

 

Správa železniční dopravní cesty opraví i současná nástupiště. Kompletní opravou projdou peróny číslo 2 a 3. A to včetně zastřešení. Díky těmto pracím budou moct vlaky projíždět stanicí rychleji. Maximální povolená rychlost se tak zvýší na 80 kilometrů v hodině. 

Značná část rekonstrukce bude probíhat v části s kolejištěm. Oprav se však dočká i interiér severozápadní části. Zde už byl před pár měsíci opraven strop. „Kompletně rekonstruovaná střecha nádražní haly nebude další etapou rekonstrukce dotčena,“ popsal mluvčí SŽDC Marek Iliáš. Samotný vzhled budovy se nezmění. 

Podle předešlých informací má rekonstrukce trvat necelé tři roky. Její větší část se navíc bude provádět přímo v kolejišti. Cestující se tak musí připravit na komplikace v dopravě. Na takto vytíženém dopravním uzlu se promítnou prakticky po celém kraji. 

„Během stavby bude omezený provoz na nádraží. Bude zde zavedený výlukový jízdní řád a spoje budou nahrazeny autobusy. Pohyb cestujících bude omezený a budou využívat provizorní nástupiště,“ vysvětluje mluvčí SŽDC. 

Hodnocení článku je 82 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Petr Roubíček

Štítky Hradec Králové, doprava, železniční stanice, Správa železniční dopravní cesty, rekonstrukce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Pavel Dvořák

Rekonstrukci by naopak potřebovala křižovatka u Koruny, jenže to by ti nahoře museli nejprve uznat, že udělali chybu. Což asi nehrozí.

Pondělí, 4. prosince 2023, 10:01Odpovědět

Pavel Dvořák

Jako by nestačilo, že město bude dopravně zasekané kvůli té nesmyslné přestavbě křižovatky Mileta. Ještě k tomu tohle. Se máme na co těšit.

Pondělí, 4. prosince 2023, 10:00Odpovědět

Jan Strapina

Tož hodně štestí!!!!!Hlavně at je to včas a moc se to neprodraží!!!!!!!!

Neděle, 3. prosince 2023, 11:10Odpovědět

Pavel Dvořák

O to přece jde, aby se to prodražilo. Co nejvíc.

Pondělí, 4. prosince 2023, 10:03Odpovědět

V roce 2024 se má rekonstruovat vlakové nádraží v Hradci Králové. Může to zkomplikovat dopravu  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.