Počasí dnes8 °C, zítra7 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav
Bez reklam

Hradecká Flošna se dočká více toalet, současný počet nestačí

Na hradecké koupaliště Flošna přijdou za sezónu desítky tisíc lidí a ukázalo se, že tady není dostatečný počet toalet. Od příští sezóny bude. Bude tady nové sociální zařízení za miliony.

Návštěvníci koupaliště Flošna se dočkají nového sociálního zařízení. Díky úspěšné letní sezoně je možné převést z rozpočtu Správy nemovitostí Hradec Králové do rozpočtu města částku ve výši dva miliony korun. Z ní bude v příštím roce financována projektová dokumentace, zbývající část peněz se využije na samotnou stavbu sociálního zařízení. Nové zázemí by mohlo návštěvníkům sloužit nejdříve v roce 2025.

Při slunečných dnech navštíví koupaliště Flošna v letních měsících až čtyři tisíce návštěvníků denně a stávající počet toalet již není dostačující. „Toalety jsou k dispozici v hlavní budově areálu v blízkosti tobogánů, což je zejména pro rodiny s malými dětmi nepřiměřeně daleko. Tito návštěvníci využívají dvě toalety v altánu, kde se tvoří fronty, velmi těžko se zde udržuje pořádek a počet toalet je absolutně nedostatečný,“ říká náměstek Pavel Vrbický, odpovědný za Správu nemovitostí Hradec Králové.

Nové sociální zařízení, na které bude v příštím roce vypracována projektová dokumentace, má mít podobu dřevěné stavby umístěné na travnaté ploše směrem k volejbalovému hřišti. „Uvažovaná kapacita zařízení je minimálně deset toalet pro ženy, pět toalet pro muže a pět pisoárů. Ohřev vody do umyvadel bude zajištěn solárními panely,“ doplňuje náměstek Vrbický. Projekt a částečně i stavba, budou hrazeny z částky dva miliony korun, které se převedou do městské kasy z rozpočtu příspěvkové organizace. Ta zajistí v závislosti na výsledcích příští letní sezony, finanční dokrytí výstavby objektu ze svého rozpočtu. Nové zařízení by mohli návštěvníci využívat nejdříve v roce 2025.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto SNHK

Štítky Flošna, SNHK, Hradec Králové, koupaliště, ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hradecká Flošna se dočká více toalet, současný počet nestačí  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.