Počasí dnes-1 °C, zítra1 °C
Středa 29. listopadu 2023  |  Svátek má Zina
Bez reklam

Březhradská ulice K Potoku je téměř hotová, o několik měsíců dříve

Začátkem června letošního roku zahájilo město Hradec Králové rekonstrukci komunikace K Potoku v Březhradě. Původní prašnou cestu nahradila asfaltová silnice, ke které přibyl chodník i veřejné osvětlení.

Březhradská silnice K Potoku je hotová, zbývá doladit pár detailů. Nyní se dodělávají terénní úpravy a následovat bude kolaudace. Stavbu se podařilo dokončit o pár měsíců dříve, proto už v těchto dnech může sloužit místním.

„Na místě bylo potřeba vybudovat novou komunikaci, protože ta stávající rozhodně nebyla dostačující. Jednalo se o zhruba tři čtvrtě kilometru nové silnice, kde se nedělal pouze povrch, ale i všechny vrstvy komunikace. Vedle toho sem řemeslníci instalovali nové úsporné veřejné osvětlení a do části cesty přibyl také chodník. Zároveň došlo i k navýšení počtu parkovacích míst o osm u nové hasičárny, a vybudování nových příjezdů k rodinným domům,“ popisuje náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek.

Asfaltový povrch komunikace již byl dokončen. Do konce září zde probíhají ještě terénní úpravy, v rámci kterých se dělá odvodňovací příkop a vyrovnávání terénu. Během října by pak měla proběhnout kolaudace. „Celou akci se podařilo dokončit o téměř tři měsíce dříve, než se plánovalo. Tím důvodem je jednak dobrá připravenost, ale i minimum komplikací, které jinak potkají téměř každou stavbu,“ doplňuje náměstek Řádek. 

Obyvatelé této ulice již mohou novou komunikaci využívat pro příjezd do svých domovů. „Je třeba si uvědomit, že se stále jedná o staveniště, tudíž uvedení komunikace do řádného provozu bude možné až po kolaudaci,“ dodává náměstek Řádek. S kompletním dokončením město počítá na podzim letošního roku. Veškeré práce zde provedla společnost M-SILNICE, a to za téměř šest milionů korun bez DPH.  

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Se svolením města Hradec Králové

Štítky K Potoku, ČR, silnice, rekonstrukce, Březhrad

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Březhradská ulice K Potoku je téměř hotová, o několik měsíců dříve  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.