Počasí dnes-1 °C, zítra1 °C
Středa 29. listopadu 2023  |  Svátek má Zina
Bez reklam

Hradec Králové chce vybojovat protihlukové stěny pro Plačice

Protihlukové stěny pro Plačice, to je cíl hradecké radnice. Silničáři provedli měření hluku které bylo v normě. Městu se to ale nezdá a na podzim proto nechá změřit hluk znovu.

Na podzim se bude znovu měřit hluk z dálnice D11 v blízkosti místní části Plačice na západním okraji Hradce Králové. Radnice chce jednat s Ředitelstvím silnic a dálnic o doplnění protihlukových opatření, která by měla obyvatele této místní části chránit před hlukem z dálnice. Měření bude probíhat na dvou místech po dobu dvaceti dní.

Hlukový monitoring u Plačic město nechalo zpracovat již loni. „Jeho výsledky však ŘSD neposkytly dostatečné argumenty k tomu, aby zde vybudovalo protihlukové stěny. Dálnici ale využívá stále více řidičů, zvyšuje se logicky i hluk, který se z provozu na dálnici k Plačicím šíří. Je dobře, že máme u Hradce dálnici, ale nesmí to snížit kvalitu života místních. Necháme hlukovou zátěž změřit znovu, boj za protihluková opatření jen tak nevzdáme,“ říká primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová.

Hlukové měření provede na podzim společnost Akustické centrum, město za tuto službu zaplatí necelých 290 tisíc korun. „S občany Plačic jsme se shodli, že je potřeba provést na vybraných kritických místech dlouhodobý hlukový monitoring, který situaci popíše objektivně a během různých meteorologických podmínek. Měřit se tak bude dvacet dní na dvou místech, která se vyberou po konzultaci s komisí místní samosprávy,“ vysvětluje náměstek primátorky Adam Záruba, odpovědný za oblast územního plánování a životního prostředí.

Výsledky hlukového monitoringu, které budou využity pro jednání o vybudování protihlukových opatření u Plačic, bude mít město v závěru letošního roku.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto řsd

Štítky Hradec Králové, hluk, Plačice, podzim, dálnice, Ředitelství silnic a dálnic, Dálnice D11, Pavlína Springerová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hradec Králové chce vybojovat protihlukové stěny pro Plačice  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.