So 22. 8. 2026Bohuslav
Zprávy

Sprejer se vyřádil v hradeckém podchodu, za malůvky mu hrozí vězení

Hanka Poskočilová1 minuta čtení5. 9. 2023, 13:55
sprejer
sprejer · Foto: PČR

Sprejer vzal červenou a oranžovou barvu a vyrazil směr podchod na Třídě Karla IV., kde svým uměním ozdobil celou jednu zeď. Škoda jde do tisíců korun a umělci, pokud ho policisté chytí, hrozí roční vězení.

Pravděpodobně v noci ze čtvrtku na pátek zatím neznámý pachatel posprejoval celou zeď v hradeckém podchodu na Třídě Karla IV. Vytvořil neurčitý obrazec červenooranžové barvy o celkové ploše šestnácti metrů čtverečních. Tím způsobil škodu okolo deseti tisíc korun.

"Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu poškození cizí věci, za což pachateli hrozí až roční vězení, zákaz činnosti nebo propadnutí věci," uvedla v tiskové zprávě policejní mluvčí Iva Kormošová. Policie žádá případné svědky, aby zavolali na linku 158, nebo se dostavili přímo na jakoukoliv policejní služebnu.

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

1

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
Květoslava Čelišová5. 9. 2024, 19:47
Neurčitý obrazec? Vždyť tam je napsáno NB. Policie je fakt marná. Nebo to stříkají sami policisté a tou nečitelností se jen kryjí?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Srazil chodce a ujel. Policie pátrá po bílém autěKrimi

Srazil chodce a ujel. Policie pátrá po bílém autě

Policisté na Náchodsku pátrají po řidiči bílého auta, který se měl ve čtvrtek odpoledne střetnout s chodcem ve Zdoňově u Teplic nad Metují. Muž po nárazu upadl na krajnici a zůstal ležet v trávě. Řidič na místě nezůstal. Zraněný chodec skončil v nemocnici, policisté mu navíc naměřili 2,39 promile alkoholu.

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasněSpolečnost

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasně

Plot už dávno není jen hranicí pozemku. Majitelé domů od něj dnes čekají soukromí, skvělý vzhled, bezpečí pro děti i domácí mazlíčky, a hlavně co nejmenší starosti do budoucna. Zkušenosti společnosti Ploty Dobrý z tisíců realizací po celé republice ukazují, jak se požadavky českých zákazníků na oplocení za poslední roky proměnily.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook