Počasí dnes9 °C, zítra9 °C
Neděle 25. února 2024  |  Svátek má Liliana
Bez reklam

Hradecká Úprkova škola má nové moderní učebny i zelenou střechu

Hradecká Základní škola Úprkova prošla velkou proměnou, změny se odehrály v pavilonu na druhém stupni. Po roční rekonstrukci je hotovo a žáci usednou do nového.

Bběhem loňského srpna byla v Základní škole Úprkova v Hradci Králové zahájena rozsáhlá rekonstrukce pavilonu druhého stupně. Kromě dílčích oprav vnitřních a vnějších rozvodů sítí zde bylo vystavěno také jedno patro nových odborných učeben včetně moderního vybavení, zelená střecha s environmentální exteriérovou učebnou i výtah. Za všechny práce, vybavení i nové školní pomůcky zaplatilo město 76,4 milionu korun včetně DPH. Budova byla v tomto týdnu zkolaudována, moderní pavilon tak žáky přivítá hned s nástupem do nového školního roku.

Jedná se o investici, která je pomyslnou vlajkovou lodí v rámci postupné modernizace škol ve městě. „Díky tomuto projektu ZŠ Úprkova nabídne svým žákům jako první v Hradci výuku na zelené střeše jedné z budov. Tam je příznačně umístěna environmentální učebna. Ve zrekonstruované budově vznikla také například klidová zóna určená pro setkávání či přípravy na výuku,“ říká primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová. Rekonstrukce celé budovy vyšla město na 75,3 milionu korun včetně DPH. Další 1,1 milionu město investuje do pořízení učebních pomůcek pro výuku. 

Rekonstrukce pavilonu druhého stupně trvala dvanáct měsíců. Za tu dobu zde řemeslníci vybudovali nové rozvody inženýrských sítí v interiérech, dělaly se také venkovní sítě a nové jsou omítky a částečně podlahy. Celá budova byla navíc zateplena. V pavilonu byl také instalován výtah, díky kterému je teď celá škola bezbariérová. V rámci rekonstrukce přibyla také nástavba jednoho patra odborných učeben pro přírodopis, chemii, fyziku a IT, a to včetně veškerého vybavení. Právě na ní je pak umístěna zelená střecha. „Součástí tohoto projektu bylo také pořízení retenční nádrže, která bude sloužit především pro péči o zelenou střechu. Jedná se o efektivní využití dešťové vody, které je dalším krokem k soběstačnosti objektu,“ popisuje náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek.

Stavební práce byly dokončeny v polovině prázdnin, v tomto týdnu získala budova kolaudaci. Nyní se zde začínají na nový školní rok připravovat učitelé. „Práce zde nebylo možné provádět za plného provozu, proto byla výuka žáků na druhém stupni dočasně přesunuta do budovy bývalé školy v Lipkách. Nyní je hotovo, takže 4. září s novým školním rokem čeká žáky i nové zázemí,“ doplňuje primátorka.

Ohodnoť článek

Foto Město Hradec Králové

Štítky učebna, pavilon, zelená střecha, Hradec Králové, Pavlína Springerová, Lukáš Řádek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hradecká Úprkova škola má nové moderní učebny i zelenou střechu  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.