Počasí dnes23 °C, zítra17 °C
Úterý 21. května 2024  |  Svátek má Monika
Bez reklam

ŘSD vybralo společnost, která postaví dálnici D35 mezi Sadovou a Hořicemi

Úsek dálnice D35 mezi Hořicemi na Jičínsku a Sadovou na Hradecku postaví za 2,44 miliardy korun bez DPH sdružení firem Eurovia CS, M - Silnice a Stavby mostů. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) vybralo její nabídku jako nejvýhodnější. Stavba by měla být hotová v roce 2025.

"Na stavbu je vydáno stavební povolení v právní moci a nyní probíhá archeologický výzkum. Zahájení stavby plánujeme na podzim," uvedl na twitteru generální ředitel ŘSD Radek Mátl

Na stavbu 10,5 kilometru dlouhého úseku Hořice - Sadová dostalo ŘSD pět nabídek. Sdružení Eurovia CS, M - Silnice a Stavby mostů nabídlo cenu představující 70 procent předpokládané ceny. Nejvyšší nabídka byla za 2,86 miliardy korun. Tendr na výběr stavební firmy ŘSD vypsalo loni v listopadu, termín pro podání nabídek vypršel 17. května.

U navazujícího úseku D35 o délce 7,5 kilometru mezi Sadovou a napojením na dálnici D11 na západním okraji Hradce Králové ŘSD předpokládá, že by v roce 2024 mohlo zahájit stavbu. Úsek by mohl motoristům začít sloužit v roce 2027.

U úseku D35 z Úlibic na Jičínsku do Hořic má ŘSD od dubna stavební povolení. V roce 2024 by ŘSD na úsek chtělo vybrat stavební firmu a ve druhém pololetí stavbu o délce přes 16 kilometrů zahájit. V letošním čtvrtém čtvrtletí by na úseku měl začít archeologický průzkum. Úsek by mohl být hotový v roce 2027. U dálničního obchvatu Úlibic ŘSD počítá se zahájením stavby v roce 2025 a otevřením v roce 2028.

Dálnice D35 má v budoucnosti spojit Liberec, Hradec Králové a Olomouc a má být severní alternativou přetížené dálnice D1 při cestě z Čech na Moravu.

Z D35 je zatím hotových několik vzájemně nepropojených částí, a to v Libereckém kraji úsek Liberec - Turnov, v Pardubickém kraji úsek Sedlice - Opatovice - Časy - Ostrov a v Olomouckém kraji úseky Mohelnice - Olomouc, obchvat Olomouce a Olomouc - Lipník nad Bečvou. V Pardubickém kraji 5. května začala stavba 12 kilometrů dlouhého úseku D35 mezi Janovem a Opatovcem na Svitavsku.

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Petr Roubíček

Štítky ČR, silnice, stavby, D35, ŘSD ČR, Eurovia CS

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

ŘSD vybralo společnost, která postaví dálnici D35 mezi Sadovou a Hořicemi  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.