Počasí dnes19 °C, zítra22 °C
Sobota 3. června 2023  |  Svátek má Tamara

Finanční injekci od města dostane folklorní Kvítek, Aikido i Junák

V Hradci Králové se rozdělují peníze na zájmové aktivity, finance poputují do hudebních škol, na sportovní i výtvarné kroužky, dostane se i na Junáka. V rozpočtu je na to přes milion korun.

V rámci prvního kola dotací na volnočasové aktivity dětí a mládeže poskytne město Hradec Králové téměř tři čtvrtě milionu korun. Částku na svém březnovém zasedání schválili radní města. Finance putují na podporu 56 projektů hradeckých klubů, zájmových kroužků a spolků. Vedle toho radní podpořili také poskytnutí individuálních dotací na provoz dvou soukromých hudebních škol ve výši 550 tisíc korun, které ke konci března projedná ještě hradecké zastupitelstvo. Další dotace pak město plánuje rozdělit pro druhou polovinu tohoto roku, jednat by se mohlo přibližně o milion korun.

„V Hradci Králové nalezneme řadu zájmových skupin, které díky své činnosti kvalitně podporují rozvoj dětí a mládeže. Mezi ně patří většinou sportovní, hudební a výtvarné kroužky, ale své zastoupení zde mají také všeobecné zábavně-vzdělávací akce. Jsou to projekty, které v našem městě chceme, proto jsme v prvním dotačním kole podpořili drtivou většinu žadatelů,“ uvedla v tiskové zprávě primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová.

Radní města na svém březnovém zasedání schválili podporu 56 projektům v celkové částce více než 742 tisíc korun. Mezi podpořenými projekty jsou například Tenisová, badmintonová a beachvolejbalová škola pro děti a mládež pod SK HIT HK, Folklórní soubor Kvítek či Aikido HK. Jednu z nejvyšších částek ve výši 27 300 korun obdrží Junák – český skaut na podporu činnosti skautského střediska K. Šimka Hradec Králové. Vedle toho schválili radní města také podporu dvěma uměleckým tělesům v Hradci Králové. Základní umělecká škola Boni pueri by na svou celoroční činnost měla získat podporu od města ve výši 250 tisíc korun. Nadace rozvoje dětského sborového zpěvu by mohla na roční provoz dostat příspěvek ve výši 300 tisíc korun. Obě tyto částky budou na svém zasedání ke konci března projednávat ještě zastupitelé města.

V následujícím kole dotací na volnočasové aktivity děti a mládeže v druhém pololetí tohoto roku se město chystá rozdělit přibližně další milion korun. Žádosti mohou zájemci o dotaci podávat už od března prostřednictvím dotačního portálu Magistrátu města Hradec Králové.

Ohodnoť článek

Štítky Hradec Králové, Junák - český skaut, z. s., dotace, projekt, Pavlína Springerová, Magistrát města Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.