Počasí dnes19 °C, zítra22 °C
Sobota 3. června 2023  |  Svátek má Tamara

Vlakem se z Náchoda do Chocně lidé nesvezou, začíná výluka

Dneska ráno začala železniční výluka na trase Choceň - Náchod. Je potřeba si pořádně prostudovat výlukový jízdní řád. Brzy ráno a pozdě odpoledne už vlaky běžně jezdí, přes den jsou nahrazeny autobusy.

Od 20. března od 7:45 nepřetržitě do 22. března do 15:30 a také ve dnech 23. a 24. března a od 27. do 31. března 2023, vždy od 7:45 do 15:30 (směr Borohrádek – Choceň je v dobách od 6:40 do 15:05), jsou plánované výlukové práce Správy železnic na trati 026 v úseku Choceň – Borohrádek. V tomto období budou všechny vlaky Českých drah nahrazeny autobusy.

"Vzhledem k delší jízdní době po silničních komunikacích bude náhradní autobusová doprava organizována podle výlukového jízdního řádu," uvedl v tiskové zprávě tiskový mluvčí Českých drah Emanuel Vittek. Spoje náhradní autobusové dopravy pojedou po dvou linkách. První linka (označena Z) bude sloužit cestujícím, kteří jedou do, resp. z jednotlivých stanic a zastávek mezi Chocní a Borohrádkem. Druhá linka (označená R) pojede přímo z Chocně do Borohrádku a zpět bez zastavení. Obě autobusové linky (Z i R) budou mít ve stanici Borohrádek přípoje od / na vlaky, které jedou ve směru Týniště nad Orlicí a v opačném směru také.

Cestující by neměli přehlédnout, že náhradní autobusy budou odjíždět od choceňského nádraží v jiných časových polohách, než jsou pravidelné odjezdy vlaků. V opačném směru budou náhradní autobusy přijíždět na choceňské nádraží naopak později. Z Týniště nad Orlicí bude uspíšen i odjezd dvou ranních vlaků (Os 105641 a 105643).

Upozorňujeme také, že v Újezdu u Chocně a Plchůvkách se zastávky náhradních autobusů nenacházejí přímo u vlakových stanic, ale na hlavních silničních komunikacích v obci. V ostatních případech budou autobusy zastavovat před staničními budovami. Pro zastávkovou linku Z bude též zřízena mimořádná zastávka Choceň, kostel.

Dále bychom chtěli cestující upozornit, že ve spojích NAD je omezena přeprava dětských kočárků a jízdních kol. V zastávkové lince Z se z důvodu nasazení minibusů nebudou přepravovat dětské kočárky ani kola.


 

Ohodnoť článek

Štítky Choceň, Náchod, Borohrádek, České dráhy, jízdní řád, Správa železniční dopravní cesty, Týniště nad Orlicí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.