Počasí dnes23 °C, zítra25 °C
Středa 7. června 2023  |  Svátek má Iveta

Zledovatělé cesty v Krkonoších jsou pro turisty past, Horská služba má napilno

Horská služba v Krkonoších má i v půlce března napilno. Zachraňovali turistku, která uklouzla při výstupu na Sněžku. Další tři turisté uvízli na zledovatělé cestě česko-polského přátelství.

V neděli dopoledne obdrželi záchranáři informaci o sklouznutí turistky úbočím Sněžky na polskou stranu do Kotle Lomniczki. „Žena uklouzla při pohybu po uzavřené Jubilejní cestě na Sněžku, v úseku, kde jsme prováděli v posledních letech již několik obdobných záchranných akcí,“ dodal k upřesnění místa nehody záchranář Tomáš Novák z Pece pod Sněžkou.

V podvečer se rozběhla záchranná akce také ve Špindlerově Mlýně, kde kvůli zledovatělému terénu uvízli na cestě česko-polského přátelství, v úseku mezi Špindlerovkou a Poledním kamenem, tři návštěvníci hor. Opět se jednalo o lokalitu, která je za podmínek zledovatělých cest na hřebenech Krkonoš zcela typická pro uvíznutí turistů anebo nedobrovolný výlet na polskou stranu hor.

Do třetice v pondělí 13.3. kolem poledne zasahovali horoslužebníci z Pece pod Sněžkou za pomoci transportní techniky na vrcholu Sněžky. Transportovali dvě dvojice vyčerpaných, a ne zcela dobře vybavených turistů z vrcholu do Pece pod Sněžkou.

„Přesto, že Horská služba varuje, vyzývá a informuje, stále se najdou jedinci, kteří se vydají na horskou túru nedostatečně nebo nevhodně vybaveni. Často podcení nástrahy meteorologické situace, nebo přecení své síly,“ dodávají jednohlasně zasahující záchranáři.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto krkonose.eu

Štítky horská služba, Krkonoše, Sněžka, Pec pod Sněžkou

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.