Počasí dnes19 °C, zítra22 °C
Sobota 3. června 2023  |  Svátek má Tamara

Pec pod Sněžkou bude hostit slalomářskou špičku. Stane se dějištěm FIS Masters Cup

Pec pod Sněžkou v Krkonoších bude hostit nejlepší slalomářskou špičku. Během příštího víkendu se tam uskuteční další ročník Světového poháru FIS Masters Cup. Organizátoři sice přiznávají, že sněhová pokrývka není ideální, i tak ale doufají, že bude více účastníku než v minulém roce.

Historie konání FIS Masters Cup v Peci pod Sněžkou sahá až do roku 2008. Závodů se účastní muži i ženy ve věku od 30 let v kategoriích odstupňovaných po pěti letech. V sobotu se pojede dvoukolový slalom na Javoru III. V neděli je v plánu obří slalom na Javoru I.  

Kromě českých závodníků se na sjezdovce představí také sportovci ze Slovenska, Rakouska, Německa, Francie, Itálie, Nového Zélandu, Chile, USA či Austrálie. 

„Doufejme, že letošní ročník bude znova v plném počtu a nasazení a sportovní výkony závodníků budou tak, jak je známe. Přestože v letošní sezoně zatím není sněhová pokrývka úplně dostačující, pevně doufáme, že zastoupení účastníků z opravdu již tradičních a významných lyžařských velmocí, bude silné,“ vysvětluje v tiskové zprávě za hlavního organizátora Iva Kárníková

Kromě samotných závodů čeká návštěvníky i doprovodný program. Jeho hlavním bodem bude slavností vyhlášení výsledků v hotelu Horziont. 

Ohodnoť článek

Štítky Pec pod Sněžkou, Turnaj mistrů, FIS Masters Cup, světový pohár, Krkonoše, Německo, Francie, Itálie, Rakousko, USA, Krkonoše, sport

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.