Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Pátek 31. března 2023  |  Svátek má Kvido

Legendární závody rohaček už tuhle neděli v Malé Úpě

Sjezdovku v Malé Úpě zaplní už tuhle neděli historické sáně rohačky. Na spadnutí je se legendární závod, při kterém se budou bavit jak soutěžící, tak i diváci. Začátek je v deset dopoledne.

"Vytáhněte rohačky a přijeďte si zasoutěžit," jasný vzkaz pořadatelů Memoriálu Josefa Tylše, historického závodu rohaček, který se koná tradičně v areálu U Kostela v Malé Úpě. Bavit se budou diváci i soutěžící. Originální kostýmy, krásné rohačky, hudba i místní krkonošské pokrmy, to všechno jsou lákadla nedělní akce.

S nápadem obnovit jízdy na starých dřevařských saních z Malé Úpy do Kowar, které se tu pro pobavení panstva a rozhojnění těžce vydělávaných peněz horalů provozovaly na počátku 19. století, přišel lesník z Červeného vrchu pan Josef Tylš už před řadou let. V současné době se jezdí v areálu U Kostela, po bezpečné trase sjezdovky.

I letos se každý bude moci zúčastnit závodu, který se skládá ze sjezdu na rohačkách, svozu slámy, přeříznutí polínka starou pilou kaprovkou, ale také z hodnocení nejhezčího historického kostýmu celého týmu.

Začátek je tuhle neděli v deset dopoledne. Posádky se mohou hlásit na info@pomeski.cz nebo na telefonním čísle 775 580 395.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto malaupa.cz

Štítky Malá Úpa, saně, sjezdovka, rohačky, závod

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.