Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Pátek 31. března 2023  |  Svátek má Kvido

Automobilka v Mladé Boleslavi i Vrchlabí ruší směny a omezuje výrobu

Tisíce zaměstnanců automobilek se strachují o práci. Směny se kvůli chybějícím komponentům ruší jak v pobočkách v Mladé Boleslav, tak i ve vrchlabském závodu Škody Auto.

Situace s chybějícími autodíly se nelepší, a tak musí vedení automobilek reagovat. V závodu Škody Auto v Mladé Boleslavi se na motážní lince pro výrobu modelů Enyaq a Octavia pojede příští týden jen na čtyři směny. „V tomto týdnu byly odvolány první dvě noční směny, jinak vše beze změn. Za to v příštím týdnu budou pouze čtyři ranní směny a jinak všechny směny jsou odvolány. Zaměstnanci jsou z tohoto zděšení a ptají se, co bude dál, nikdo jim však v tuto chvíli nedokáže odpovědět a nejistota stále stoupá,“ píše Škodovácký odborář.

Omezení taky ve vrchlabské pobočce Škody Auto. Ve čtvrtek večer se zastaví montáž převodovek a lidé půjdou do práce zase až v pondělí večer. 

Toyota v Kolíně vyvrací informace, že by se tady měla zastavit výroba. Je pravda, že se chystá únorová měsíční odstávka, ale zavření fabriky podle vedení nehrozí. Objednávek je hodně, automobilka má daný program na další měsíce a bude hledat, kdy dokončit chybějící vozy, které se kvůli únorové odstávce nepodaří vyrobit.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Škoda Auto

Štítky Mladá Boleslav, Kolín, Vrchlabí, ŠKODA AUTO a.s., Toyota, Česko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Lukáš

Není jen čistě náhodou v tom názvu článku menší (větší) chybička? :D :D

Neděle, 29. ledna 2023, 11:22

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.