Počasí dnes1 °C, zítra2 °C
Středa 8. února 2023  |  Svátek má Milada

ANKETA: Půjdete k druhému kolu prezidentských voleb? První kolo v kraji vyhrál Petr Pavel

Druhý poločas volební kampaně dvou kandidátů na prezidenta České republiky je prakticky u konce. Hlavu státu budou občané vybírat v pátek a v sobotu. Rozhodují se mezi generálem Petrem Pavlem a poslancem Andrejem Babišem. V prvním kole dorazil k urnám rekordní počet lidí. Vyrazíte i k druhému?

V prvním kole prezidentských voleb v Královéhradeckém kraji vyhrál Petr Pavel. Získal 36,28 procenta hlasů. Na druhém místě skončil Andrej Babiš. Získal 33,3 procenta. Na třetím místě se umístila Danuše Nerudová. 

Náš region během prvního kola zažil rekordní volební účast. K urnám přišlo odevzdat hlas 70,91 procenta oprávněných voličů. Konkrétně v Hradci Králové dokonce volilo 72,15 procenta lidí.  

Půjdete v druhém kole prezidentských voleb k urnám?

Celkem hlasovalo629 čtenářů

Druhé kolo prezidentských voleb se bude konat v pátek 27. a v sobotu 28. prosince. V pátek budou volební místnosti otevřené od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Výsledky bychom se měli dozvědět pár hodin po uzavření místností. 

Do volebních místností budou lidé potřebovat občanský průkaz a voličský průkaz, pokud byl vydán. Volební lístky dostanou od komise. Volič vybere hlasovací lístek svého kandidáta, ten za plentou vloží do úřední obálky a následně do urny.  

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto redakce

Štítky Petr Pavel, prezidentské volby, Andrej Babiš, Česko, Danuše Nerudová, Královéhradecký kraj, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.