Počasí dnes1 °C, zítra2 °C
Středa 8. února 2023  |  Svátek má Milada

Na Černé hoře o víkendu tisíc lyžařů a výletníků. Opět se areál rozjede v pátek

Zhruba tisíc lyžařů a výletníků přijelo o víkendu na Černou horu u Janských Lázní v Krkonoších. K dispozici měli zkrácenou sjezdovku Anděl s asi půl metrem sněhu. Od pondělí bude areál mimo provoz. Opět otevře v pátek 9. prosince, kdy by se mělo lyžovat na celé sjezdovce Anděl o délce 1,1 kilometru. V pátek by se mělo začít lyžovat i ve Špindlerově Mlýně.

Na Černé hoře se jako na prvním místě v Krkonoších lyžovalo už o posledním listopadovém víkendu, tehdy přijelo na 800 lidí. Od pondělí do pátku areál provoz přerušil. Z dalších středisek SkiResortu by se mělo začít lyžovat 17. prosince v Peci pod Sněžkou.

Zimní sezonu v sobotu zahájilo středisko Malá Úpa, lyžovalo se na 600 metrech sjezdovky Pomezky. I v Malé Úpě, která leží ve výšce 1050 metrů nad mořem, vlekaři od pondělí provoz přeruší.

Od pátku je v trvalém provozu v Královéhradeckém kraji areál Šerlišský Mlýn v Orlických horách. Nabízí jeden vlek se sjezdovkou dlouhou 500 metrů.

Ostatní střediska v Královéhradeckém kraji jsou zatím mimo provoz a na zahájení lyžařské sezony se připravují.

Zatím se lyžuje hlavně na technickém sněhu. Na hřebenech Krkonoš leží asi 15 centimetrů sněhu, hřeben Orlických hor pokrývají asi tři centimetry sněhu.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto SkiResort

Štítky ČR, rekreace, počasí, hory, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.