Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Pátek 31. března 2023  |  Svátek má Kvido

Letošní Noc venku se bude v hradeckém kraji konat jenom ve Dvoře Králové

I letos si budou moct lidé vyzkoušet, jaké je to v tomto počasí přespat venku. Zároveň se seznámí s problematikou lidí bez domova. Do letošní akce Noc venku se zapojilo celkem šest měst. V Královéhradeckém kraji pouze Dvůr Králové nad Labem. Po tříleté pauze kvůli pandemii se bude konat 24. listopadu.

„Jedná se o jedinečnou benefiční a vzdělávací akci na podporu osob bez domova, jejímž cílem je bořit mýty a předsudky s bezdomovectvím spojené, vybrat trvanlivé potraviny určené pro osoby v nouzi a umožnit zažít si noc venku přespáním na veřejném prostranství,“ uvedla v tiskové zprávě ředitelka Pečovatelské služby Města Dvůr Králové nad Labem Marcela Hauke

Akce se bude konat 24. listopadu od 17 hodin na náměstí Václava Hanky a v Hankově domě. Kromě samotného přespání venku je na programu i diskuzi, zážitkové aktivity nebo odborné a studentské přednášky na téma bezdomovectví.  

Akce se ve městě bude konat už po deváté a každoročně přiláká velkou skupinu zájemců. Během posledního ročníku se přišlo programu zúčastnit 400 lidí. Přes stovku jich pak venku přespalo. Podařilo se tak vybrat zhruba 1,7 tisíc kusů trvanlivých potravin. „Problematika bezdomovectví je aktuální i v menších městech, jako je Dvůr Králové nad Labem,“ dodává Hauke.  

Kromě Dvora Králové nad Labem se bude letošní ročník konat i v Ostravě, Znojmu, Berouně a poprvé taky v Moravské Třebové a Šumperku. První ročník v České republice se konal v roce 2012. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky noc, venku, bez domova, bezdomovec, osvěta, Dvůr Králové, veřejnost, edukace, Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj, Česko, Ostrava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.