čtvrtek 6. října 2022 Hanuš

Mladík zdemoloval auto i s dvěma spolujezdci. Nadýchal přes 1,5 promile

Teprve dvacetiletý mladík sedl za volant svého vozu pod vlivem alkoholu. Jízdu nezvládl a ve vysoké rychlosti narazil do betonového sloupku vedle silnice. On a jeho dva mladší spolujezdci skončili v nemocnici. Policistům nadýchal 1,63 promile.

„Řidič jel po silnici I. třídy od Vamberka směrem na Rychnov nad Kněžnou. V Dlouhé Vsi zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk a sjel mimo komunikaci. Tam narazil do betonového mostku,“ uvedla na webu policie mluvčí Eliška Pospíšilová Majerová

Celá osádka nabouraného vozu skončila v péči lékařů. Řidič byl sice zraněn, ale dechovou zkoušku zvládl. Poprvé nadýchal 1,57, podruhé 1,63 promile alkoholu v dechu. K tomu, že před jízdou pil, se přivolané hlídce přiznal. Celková škoda je předběžně vyčíslená na 211 tisíc korun.  

„Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta,“ uvedla mluvčí. Přesnou příčinu dopravní nehody a všechny její okolnosti rychnovská policie prověřuje.  

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky doprava, nehoda, alkohol, mladík, zranění, promile, Rychnovsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.