Počasí dnes1 °C, zítra2 °C
Středa 8. února 2023  |  Svátek má Milada

Kandidaturu Broumova na Evropské hlavní město kultury kraj podpoří mimořádnou dotací

Královéhradecký kraj pošle peníze do kultury, oprav památek a taky historických varhan. Mimořádně ze svého rozpočtu uvolní téměř 23 milionů korun. Svou částku dostanou galerie, pořadatelé kulturních akcí i projekty spojené s kandidaturou Broumova na Evropské hlavní město kultury 2028.

„Krajské dotační programy jsou naší nejpřímější cestou, jak podpořit kulturu v regionu, a to například festivaly, koncerty a výstavy. Je to také způsob, jak udržet lidová řemesla a zvyky a také pomoci s obnovou památek, které jsou finančně velmi náročné,“ uvedla v tiskové zprávě náměstkyně hejtmana Martina Berdychová (Východočeši). 

Hejtmanství ze svého rozpočtu uvolní částku 22,7 milionu korun. Tu rozdělí do několika oblastní. Například na podporu a činnost muzeí a galerií půjdou dva miliony. Pořadatelé kulturních akcí dostanou čtyři miliony.  

Nejvyšší částka je připravená na obnovu památek. Tam se bude čerpat z balíčku o hodnotě 11 milionů korun. „Dotační titul je rozdělený do pěti částí a bude v něm možné žádat o podporu na stavební obnovu i restaurování památkového fondu a také na obnovu i průzkum národních kulturních památek,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí hejtmanství Lukáš Vaníček

Mimořádně přidělené finance mají pomoct s kandidaturou Broumova na Evropské hlavní město kultury 2028. „Královéhradecký kraj již od počátku podporuje kandidaturu města Broumova na titul Evropské hlavní město kultury 2028. V červnu 2020 získal projekt záštitu hejtmana a svoji podporu vyjádřilo i krajské zastupitelstvo,“ dodává Berdychová. 

Ohodnoť článek

Štítky Broumovsko, kultura, společnost, dotace, finance, Královéhradecký, kraj, město, Broumov, hlavní město, Královéhradecký kraj, Martina Berdychová, Východočeši

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.