úterý 9. srpna 2022 Roman

O víkendu se ochladí. Teploty v kraji klesnou na 25 stupňů, přidají se přeháňky

O víkendu do Královéhradeckého kraje dorazí vytoužené ochlazení. Průměrné denní teploty se budou během soboty a neděle pohybovat kolem 25 stupňů Celsia. Ještě pro dnešek je třeba počítat s tropickými teplotami.

Ještě pro dnešek platí varování meteorologů před vysokými teplotami. Během odpoledne se mohou dostat na hranici 36 stupňů Celsia. V druhé polovině dne se přidají dešťové přeháňky a také bouřky. To přinese vytoužené ochlazení.  

„V sobotu bude na většině území zataženo až oblačno. Přidají se přeháňky, ojediněle také bouřky,“ uvádí na webu meteorologů Jaroslav Tuček. Díky tomu klesnou i teploty. V maximech budeme v Královéhradeckém kraji měřit od 22 do 26 stupňů Celsia.  

O něco lepší počasí slibuje neděle. Přeháňky se přidají jen ojediněle. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 23 do 27 stupňů Celsia.  

Z týdenní předpovědi je evidentní, že v následujících dnech se bude mírně oteplovat. Průměrné denní teploty se ale nad tropickou třicítku nedostanou. Nejtepleji bude v druhé polovině týdne. Rtuť teploměru se zastaví na 28 stupních.  

Ohodnoť článek

Štítky počasí, víkend, Královéhradecký, kraj, předpověď, déšť, meteorologové, ČHMU, léto

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.