čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Turisté v kraji mají největší zájem o Safari Park. Na vrcholu žebříčku je i stezka v korunách nebo Sněžka

Safari Park ve Dvoře Králové nad Labem, Adršpašské skály a lanovka na Sněžku v Peci pod Sněžkou. To jsou tři nejnavštěvovanější turistické cíle v Královéhradeckém kraji. Východočeská zoologická zahrada se dokonce umístila na šestém místě v rámci celorepublikového měření. Je tak navštěvovanější než například Pražský Hrad.

Společnost Czech Tourism vydala žebříček nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v roce 2021. V aktuálních číslech je vidět pokles návštěvnosti během pandemie. V meziročním srovnání bylo na některých místech i o 20 procent méně turistů.  

„Zahraničních turistů bylo v roce 2021 kvůli covidu-19 výrazně míň, logicky se propadl i zájem o Hrad, podobně jako to bylo v pandemickém roce 2020. V dané době se naopak radikálně zvýšil a stále si drží vysokou pozici zájem cestovatelů o přírodu, zejména české hory,“ uvedl v tiskové zprávě ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget

Během letošního roku se předpokládá, že do České republiky dorazí zhruba pět milionů návštěvníků ze zahraničí. Chybět však budou turisté z Ruska a Asie, které tvoří zhruba 20 procent zahraniční klientely. 

V hradeckém kraji bodovala zoo i stezka v korunách  

Nejnavštěvovanějším místem v Královéhradeckém kraji zůstává Safari Park ve Dvoře Králové nad Labem. Ten během loňského roku navštívilo 543,7 tisíce lidí. V meziročním srovnání dokonce o 21 procent více. 

Na druhém místě jsou Adršpašské skály. Do nich přijelo 230 tisíc turistů. Na třetím místě je lanová dráha na Sněžku v Peci pod Sněžkou. I ta zaznamenala meziroční pokles. V roce 2021 ji použilo celkem 202 tisíc turistů.  

Na dalších místech je Stezka korunami stromů Krkonoše v Janských lázních, Prachovské skály, Kuks, Staré Hrady, rozhledna ve Velké Deštné nebo zámek v Dětenicích.  

V celorepublikovém měřítku nejvíce turistů přijelo na Petřín. Konkrétně na lanovou dráhu na Petřín. Tu využilo víc než milion turistů. Následovala Zoologická zahrada v pražské Troji s cca 963 tisící návštěvníky. Východočeská zoologická zahrada se umístila na šestém místě.  

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Safari Park, stezka, korunách, Adršpach, Královéhradecký, kraj, žebříček, turisté, počet, CzechTourism

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.