úterý 16. srpna 2022 Jáchym

Mountfield zůstává v Hradci Králové minimálně do roku 2026. Město prodloužilo smlouvu

Hráči i fanoušci hradeckého hokeje mají jistotu, že klub v Hradci Králové zůstane i v následujících letech. Zastupitelé města odsouhlasili prodloužení smlouvy o další sezony. Mountfield bude hrát pod Bílou věží minimálně do roku 2026.

 „Myslím si, že extraliga je tím, co Hradec chce, co Hradec potřebuje a co lidi baví. Jsem proto rád, že zastupitelé podpořili prodloužení smlouvy o další dva roky a zajistili tak pokračování hokejové extraligy až do sezóny 2025/2026,“ uvedl v tiskové zprávě primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek (ODS).  

K prodloužení smlouvy mezi hokejovým klubem a městem došlo díky dodatku. Ten obsahuje i navýšení maximální částky na provoz zimního stadionu. Místo 8,5 milionu radnice zaplatí 15,5 milionu ročně. „Hokejistům v mládežnických kategoriích jsme zároveň navýšili dotaci na využívání ledové plochy o 600 tisíc korun,“ dodává primátor. 

Ceny energií a inflace se pravděpodobně projeví i v cenách pronájmu ledové plochy. Nový ceník budou projednávat radní na svém červencovém zasedání. Město by tak alespoň částečně mohlo pokrýt o sedm milionů korun vyšší částku na provoz stadionu.  

Rekonstrukce zimního stadionu nebude. Hradec Králové měl roky peníze, teď nemá žádné

Zimní areál pro lední hokej v Hradci Králové funguje už přes 50 let. V současnosti však nestíhá držet krok s moderní dobou. Například dorostenci mají šatny stále v mobilních buňkách. O modernizaci stadionu se na radnici mluvilo dlouhá léta. Tak...

Mountfield HK hraje v nejvyšší hokejové soutěži od sezony 2013/2014. Za tu dobu klub nejlépe skončil v roce 2017, kdy se dostal na třetí místo. Osudnou byla tenkrát prohra s HC Kometou Brno. V loňské extralize Hradec Králové skončil ve čtvrtfinále, kdy nedokázal přetlačit BK Mladou Boleslav. Od roku 2019 je kapitánem Radek Smoleňák.  

“Letošní sezóna byla velmi vydařená. Hokejisté si vedli skvěle, s předstihem si zajistili vítězství v základní části a získali Prezidentský pohár. Velký podíl na tomto úspěchu mají kromě hráčů, trenérů a celého realizačního týmu také hradečtí fanoušci,“ uzavírá primátor Hrabálek.  

Hodnocení článku je 68 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Mountfield HK, Hradec Králové, hokej, extraliga, soutěž, plán, smlouva, sezona, sport

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.