čtvrtek 30. června 2022 Šárka

V Hradci Králové startuje Divadelňák. Během osmi dnů nabídne přes 300 vystoupení

Akce s názvem "REGIONY – Mezinárodní divadelní festival" v Hradci Králové odstartuje už zítra. Po koronavirové přestávce se vrací v plné síle a během osmi dnů nabídne celkem 302 vystoupení. Takzvaný Divadelňák se bude opět konat na řadě míst krajské metropole. Kromě divadel a venkovních scén je v plánu i tradiční Open Air program v Žižkových sadech.

„V reakci na ni vznikla hlavní myšlenka a náplň letošního ročníku festivalu, kterou se stala regenerace, a to nejen regenerace kultury, ale také regenerace kulturou. A právě letošním ročníkem Regionů chceme divákům nabídnout návod, jak se zregenerovat po náročném období,” uvedla v tiskové zprávě ředitelka Klicperova divadla Eva Mikulková

Na české a zahraniční scéně budou k vidění činohry, alternativní divadlo, tanec, performace, autorská představení, loutková divadla, koncerty i diskuze a debaty. „Ojedinělá, pulzující událost prostoupí divadly, historickým centrem, městskými parky, ulicemi, zdmi a v neposlední řadě diváky,“ dodává v tiskové zprávě ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský

Během osmi dnů přes 300 představení  

Divadelní festival se bude v Hradci Králové konat od pátku 24. června do pátku 1. července. Na aktuálním programu je v tuto dobu celkem 302 bodů. Ať už se jedná o divadelní vystoupení, koncerty nebo doprovodnou produkci. To vše se odehraje na celkem 38 místech v historickém centru města, Klicperově divadle, Divadle Drak a Žižkových a Šimkových sadech.  

„Program festivalu jsme připravili tak pestrý, že si z něj vybere opravdu každý. Reagovat bude i na současnou situaci na Ukrajině, a tím se i svým způsobem vztahovat k letošnímu tématu a regeneraci obecně,” doplňuje ve zprávě Barbora Hodonická z kulturní neziskovky kontrapunkt. 

Letošní ročník festivalu letos nabídne umělce a interprety z celkem osmi zemí světa. Pozvání přijali zástupci Itálie, Švédska, Norska, Polska, Francie, Belgie, Slovenska a Velké Británie. Hned v úvodním představení festivalu na hlavní scéně Klicperova divadla se představí sardinské Sardegna Teatro s inscenací Macbeth věhlasného italského režiséra Alessandra Serry. 

Z Českých scén se mohou návštěvníci těšit na divadla Husa na Provázku, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo v Dlouhé, Divadlo Petra Bezruče, Městská divadla pražská, Naivní divadlo Liberec a další. 

Hlavním motivem festivalové grafiky je písmeno R, které svou dynamičností reprezentuje nejen neustálý vývoj nutný k regeneraci, ale i pulsující organismus festivalu. „Vyjadřuje razantně růst, radost a refresh festivalu Regiony a divadla obecně po covidové vlně. Písmena vytváří silný grafický prvek, který bude provázet festivalem," komentuje ve zprávě letošní vizuál jeho tvůrce Přemysl Zajíček

Ohodnoť článek

Štítky Divadelňák, Hradec Králové, pořádání, červen, divadlo, open air, program, REGIONY, kultura

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.