čtvrtek 30. června 2022 Šárka

Po špendlíkové mapě dotazníky. Trutnov pokračuje ve sbírání názorů na revitalizaci sídliště Zelená Louka

Trutnov spustil třetí fázi sběru dat o budoucí podobě sídliště Zelená Louka. Veřejné prostory v této lokalitě chce radnice revitalizovat. Aby město získalo podklady pro vypsání architektonické soutěže, oslovilo veřejnost. V první části bylo možné poukazovat na konkrétní nedostatky pomocí takzvané špendlíkové mapy na webu města. V současnosti mohou lidé vyplnit dotazník. A to buď on-line nebo v klasické tištěné podobě.

„Zajímá nás, jak se lidem na Zelené Louce žije, co se jim tam líbí a co by naopak rádi změnili. Jen díky informacím od obyvatel, tedy přímých uživatelů území, budou urbanisté a architekti vědět, na co se v rámci plánovaného rozvoje sídliště soustředit,“ vyzývá v tiskové zprávě Dominika Potužáková, zpracovatelka průzkumu. 

Lidé mají dvě možnosti vyplnění. První variantou je on-line dotazník, který je k dohledání na webu města. Druhou možností je tištěný dotazník. Ten lze získat z květnového čísla Radničních listů nebo na některém ze sběrných míst.  

„Radniční listy jsou v těchto dnech distribuovány do schránek všech trutnovských domácností,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí radnice Michaela Dědková. Zároveň dodala, že v každém výtisku budou dva dotazníky. Další lze vyzvednout například v MŠ Čtyřlístek, Kauflandu v Hořické ulici nebo městské knihovně. Sběrných míst je celkem pět.  

Na sběrné místo musí zájemci vyplněný dotazník odevzdat nejpozději do neděle 5. června. Poté bude průzkum ukončen a vyhodnocen. Následovat budou skupinové workshopy, které proběhnou během června.  

Nové osvětlení, přechody i parkování…  

Kompletně hotový by měl být průzkum do konce letošního roku. V rámci první části lidé označovali konkrétní problémová místa. Nejčastěji šlo o nedostatek parkovacích míst. „Parkoviště věčně plné. Vzhledem k absenci pruhů se stává, že se nedá vyjet nebo projet,“ stálo v jednom z požadavků na webu města. Jeho autor poukazoval na problémové parkování ve Zvonkově ulici.  

Další podměty směřují například k chybějícímu přechodu pro chodce na křižovatce ulic Horská a Svornosti. Lidem by se také líbilo více laviček a zeleně podél nábřeží řeky Úpy nebo nové hřiště v Chrpové ulici.   

„Je to rozsáhlé území. Historicky se tato obytná čtvrť formulovala až do současné podoby. Bohužel už ale nevyhovuje aktuálním trendům,“ uvedl už dříve v tiskové zprávě města starosta Michal Rosa (ODS). Podle jeho slov bude projekt počítat především s přírodou.  

Ohodnoť článek

Štítky Zelená Louka, Trutnov, sídliště, revitalizace, veřejnost, anketa, mapa, aplikace, rekonstrukce, veřejné, prostranství

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.