neděle 26. června 2022 Adriana

Cyklobusy v Kladském pomezí vyjedou 28. května. Zájem o ně stoupá

Cyklobusy v oblasti Kladského pomezí u hranic s Polskem na severu Královéhradeckého kraje vyjedou v sobotu 28. května. Budou v provozu do konce září o víkendech a o státních svátcích. V průběhu letních prázdnin budou vybrané linky jezdit Kladským pomezím denně. Autobusy umožňující cyklistům přepravu jízdních kol vyjíždějí v kraji na sezonu také v Krkonoších, Orlických horách a v Českém ráji. Informace o jejich provozu provozovatelé zatím nezveřejnili.

"Klasické cyklobusy s vlekem pro přepravu až 38 kol budou vypraveny na čtyřech pravidelných linkách," uvedla Markéta Tomanová ze společnost Kladské pomezí.

Dvě tyto linky vedou do Orlických hor, první z Jaroměře, přes Českou Skalici, Nové Město nad Metují do Deštného v Orlických horách a druhá jezdí z Náchoda, opět přes Nové Město nad Metují. V plánu je opět také přeshraniční linka na trase Náchod – Kudowa-Zdrój – Karlów.

Do Krkonoš budou v této turistické sezoně cyklobusy jezdit po nové trase z Náchoda, přes Hronov, Červený Kostelec, Trutnov a Pec pod Sněžkou až na Pomezní Boudy. "Tato změna potěší především cykloturisty, kteří mají namířeno do Jestřebích hor," uvedla Tomanová.

Cyklisté mohou v oblasti využívat také víkendovou turistickou autobusovou linku z Úpice do Odolova pro přepravu maximálně šesti kol a pravidelné vlakové spoje, jejichž kapacita je omezena na zhruba šest až deset kol. Více informací, včetně jízdních řádů, je na webu.

Loni cyklobusy v Kladském pomezí přepravily téměř 10 TISÍC kol, což bylo zhruba o deset procent více než v předchozí sezoně.

Kladské pomezí je obecně prospěšná společnost, kterou založil Svaz cestovního ruchu Kladské pomezí sdružující více než 40 měst, obcí a soukromých subjektů. Kladské pomezí je také oficiální název turistické oblasti v severovýchodních Čechách při hranici s Polskem, která zaujímá rozlohu bývalého okresu Náchod a částečně zasahuje do okresu Trutnov v oblasti Jestřebích hor.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto krkonose.eu

Štítky ČR, rekreace, turistika, automobilová, cykloturistika, Náchodsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.