pátek 21. ledna 2022 Běla

Turisté zaplnili parkoviště na Šerlichu v Orlických horách. Dopravu řídí policie

Parkoviště v horském sedle pod Šerlichem na hřebeni Orlických hor se dnes dopoledne zaplnila auty turistů. Policie řídí dopravu tak, aby zůstala průjezdná silnice Deštné – Orlické Záhoří. Ve směru od Dešného a také od Orlického Záhoří pouští jen auta, která projíždějí. Podobná situace se v oblasti Šerlichu v zimní sezoně opakuje často.

"Parkoviště na Šerlichu je zaplněné. Policisté na místě regulují dopravu, aby zajistili průjezdnost komunikace spojující oblast Deštného a okolí Orlického Záhoří, a to nejen pro projíždějící řidiče, ale i pro veřejnou dopravu a složky IZS. Řidiče žádáme, aby dbali jejich pokynům," řekla dnes v 9:00 mluvčí krajské policie v Hradci Králové Eliška Majerová.

Podle ní by turisté, kteří míří na hřebeny v okolí Šerlichu, měli nechat auto zaparkované v Deštném a odtud využít kyvadlovou autobusovou dopravu. Horské sedlo mezi Šerlichem a Velkou Deštnou, kudy prochází důležitá regionální silnice, je vyhledávaným místem nástupu na hřebenové turistické trasy. Na hřebenech Orlických hor jsou upraveny desítky kilometrů běžkařských tratí.

Horská služba dnes ráno na webu uvedla, že u Šerlichu v nadmořské výšce 1027 metrů bylo jasno, čtyři stupně pod nulou a zhruba 15 centimetrů zmrzlého sněhu.

Meteorologové na dnešek pro Orlické hory předpovídají polojasno až jasno, s nejvyššími denními teplotami mezi minus jedním až plus dvěma stupni Celsia. V neděli se má počasí zhoršit, má být většinou oblačno až zataženo, později večer má místy sněžit. Nejvyšší denní teploty budou v neděli pod nulou do minus čtyř stupňů Celsia. Během neděle také zesílí vítr, který může v nárazech dosahovat až 54 km/h.

Policisté v kraji se ve větší míře zaměřují na zimní střediska tradičně od zahájení zimní sezony. Jedním z hlavních cílů je zajistit na exponovaných místech plynulost silničního provozu. Problémy bývají nejen v Orlických horách, ale také na příjezdových silnicích do krkonošských horských středisek. Dopravní policisté dohlížejí například na to, aby byla zachována průjezdnost silnic pro případný zásah složek IZS. Řidiči, kteří parkují, kde nemají, mohou horské silnice blokovat, uvedla policie.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto snow.cz

Štítky ČR, rekreace, automobilová, Šerlich, Orlické hory

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.