úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Hradecký kraj připravuje aktivaci mobilního armádního odběrového týmu

Epidemická situace v Královéhradeckém kraji se zhoršuje. Klíčové pro následující dny bude testování, včasné podání monoklonálních protilátek, pokračující očkování a volná lůžka v nemocnicích. Vzhledem ke zvyšujícím se požadavkům na PCR testování připravuje kraj aktivaci mobilního odběrového týmu, který by zajišťovala Armáda ČR při Fakultní nemocnici Hradec Králové.

"Vojáci by pomáhali s testováním žáků ve školách, kdyby plošné testování odhalilo velké ohnisko nákazy ve třídě a vyvstala tak potřeba ověření pomocí metody PCR," uvedl hejtman Martin Červíček (ODS).

V Královéhradeckém kraji testy v pondělí odhalily 554 nově potvrzených případů covidu-19, před týdnem v pondělí 391 a před tím 317. Nejhorší situace v kraji je v okrese Hradec Králové a výrazně se zhoršuje také na Rychnovsku.

Od minulého čtvrtka se postupně zapojují do výpomoci v krajských nemocnicích vojáci. Kraj zažádal o 22 vojáků, nyní jich tam vypomáhá devět.

Lékaři v krajských i hradecké nemocnici podali více než 400 infuzí s neutralizačními monoklonálními protilátkami proti viru SARS-CoV-2. "Radní pro zdravotnictví Zdeněk Fink žádal praktické lékaře, aby své pacienty, u kterých hrozí zhoršení nemoci covid-19 a tedy hospitalizace, posílali na aplikaci monoklonálních protilátek. Prokazatelně to funguje a tímto způsobem se nám daří snižovat zátěž na nemocnice," doplnil Červíček.

Za posledních sedm dní v kraji podle ministerstva zdravotnictví přibylo v přepočtu na 100.000 obyvatel zhruba 721 nakažených, v týdnech předtím bylo incidenční číslo na hodnotách 458, 298 a 152. V celé ČR sedmidenní incidence dnes činila 1029 nakažených na 100.000 obyvatel.

Podle ministerstva se nyní v kraji nákaza nejvíce šíří v okrese Hradec Králové, kde za posledních sedm dní přibylo na 100.000 obyvatel zhruba 1025 nákaz. V okrese Rychnov nad Kněžnou podle tohoto přepočtu přibylo zhruba 934 případů, na Jičínsku zhruba 653, na Trutnovsku okolo 534 a v okrese Náchod bylo zjištěno za posledních sedm dní na 100.000 obyvatel zhruba 354 nakažených, vyplynulo z údajů ministerstva.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Armáda ČR

Štítky ČR, správa, koronavirus, nemocnice, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.