středa 19. ledna 2022 Doubravka

Policie rozšiřuje obvinění muže, který na letním táboře vařil drogy. Trávu dával šestnáctileté dívce

Policie v Jičíně rozšířila trestní stíhání třicetiletého muže, který na dětském táboře na Jičínsku vařil pervitin. Na recidivistu prasklo několik dalších krádeží i to, že několikrát poskytl marihuanu teprve šestnáctileté dívce.

„Nejméně ve 20 případech měl dát v kempu v obci Železnice marihuanu teprve šestnáctileté dívce. Sám moc dobře věděl, že se jedná o nezletilou osobu,“ řekla policejní mluvčí Eliška Majerová. A to není zdaleka všechno. Dalším vyšetřováním policie zjistila, že měl v Nemyčevsi ukrást moped značky Babetta. Koncem letních prázdnin si pak přivlastnil elektrocentrálu, čímž způsobil škodu 14 tisíc korun.  

„Muž je v současné době stále ve vazební věznici za podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za což mu hrozí až 10 let za mřížemi,“ řekla Majerová. Podle policie se dá předpokládat, že během vyšetřování budou obviněnému prokázány i další skutky. Trest se mu tak může navýšit.  

O případu dealera, který na dětském táboře vařil pervitin, Hradecká Drbna psala na začátku září. V tu dobu si pro něj došla zásahová jednotka. Policie zatkla dvojici mužů, kteří se nebáli drogy vařit prakticky kdekoliv. Kromě tábora vařili i v garáži rodinného domu. Několik várek vzniklo i přímo v lese.  

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky tábor, Jičínsko, pervitin, dealer, zásahová, jednotka, garáž, distribuce, vaření, příprava, drogy, varna, krimi

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.