pondělí 25. října 2021 Beáta

V Trutnově vzniklo několik nových ulic. Pojmenují se po místních osobnostech

Radnice v Trutnově se rozhodla, že uctí památku tří významných osobností. Pojmenuje po nich nově vznikající ulice. V mapách se tak brzy objeví ulice Wolfova, Justova a Hybnerova. Všechny se nachází v Horním Starém Městě.

„Chceme ocenit celoživotní dílo Karla Hybnera a profesorů Antonína Justa a Vladimíra Wolfa. Všichni tři byli velkými trutnovskými patrioty, zanechali tu nesmazatelnou stopu a takto jim vzdáme hold,“ řekl starosta Trutnova Ivan Adamec (ODS). 

Ulice Justova a Hybnerova 

První dvě nově pojmenované ulice jsou od sebe vzdálené pouze pár metrů a navazují na ulici K Domkům. Justova ulice bude připomínat trutnovského historika a autora 58 městských kronik Antonína Justa. Hybnerova ulice vznikne na památku trutnovského fotokronikáře Karla Hybnera. 

„Oba pánové spolu desítky let intenzivně spolupracovali na tvorbě trutnovské kroniky a fotokroniky, proto je naprosto výstižné po nich pojmenovat i sousedící ulice,“ dodává trutnovský starosta. Oba jsou čestnými občany města a držiteli kulturní ceny města.  

Ulice Wolfova 

Další nová ulice vznikla v lokalitě Za komínem. Jde o okraj zástavby mezi ulicemi K Pěti bukům a Rechenburská. „Vzhledem k poloze celé lokality pod Zámeckým vrchem, na němž se nacházel zaniklý hrádek Rechenburg, na kterém v minulosti prováděl prof. Vladimír Wolf archeologický výzkum, se možnost pojmenování této ulice "Wolfova" doslova nabízela,“ konstatuje Ivan Adamec.  

Wolfa si občané Trutnova pamatují jako člověka s velkým zájmem o historii. V minulosti prováděl rozsáhlý archeologický průzkum raně středověkého osídlení a zaniklých hradů Trutnovska. I on v roce 2012 obdržel Kulturní cenu města Trutnov.  

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Miloš Šálek

Štítky ulice, název, přejmenování, Trutnov, obyvatelé, zastupitelstvo, Justova, Hybnerova a Wolfova

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.