pondělí 25. října 2021 Beáta

První podzimní víkend bude vysloveně letní. Naměříme až 25 stupňů

Ačkoliv je před námi první podzimní víkend, počasí tomu odpovídat nebude. Ba naopak. Během soboty a neděle bychom se měli obejít bez dešťových přeháněk, a to s teplotami, které se dostanou vysoko nad 20 stupňů Celsia. Ochlazovat se začne až od pondělí.

Ačkoliv je před námi první podzimní víkend, počasí tomu odpovídat nebude. Ba naopak. Během soboty a neděle bychom se měli obejít bez dešťových přeháněk, a to s teplotami, které se dostanou vysoko nad 20 stupňů Celsia. Ochlazovat se začne až od pondělí.  

Podle aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu bude v sobotu převážně oblačno až zataženo. „Nejvyšší denní teploty se dostanou mezi 22 až 23 stupňů Celsia,“ uvádí meteorolog Jaroslav Tuček. V Krkonoších a Orlických horách bude rtuť teploměru někde mezi 10 až 13 stupni.  

V noci na neděli klesnou teploty na východě Čech ke 13 až 10 stupňům Celsia. Neděle pak bude jasná nebo polojasná a teploty se dostanou ještě o trochu výš. V maximech se rtuť teploměru zastaví u 25 stupňů.  

Ačkoliv víkend přinese relativně vysoké teploty, dlouhodobá předpověď slibuje ochlazení i déšť. Pršet bude prakticky celý příští týden a jeho závěrem teploty klesnou na 15 stupňů Celsia. Noční teploty se mohou dokonce dostat i k pěti stupňům nad nulou.   

Ohodnoť článek

Autoři | Foto IlonaF | Pixabay

Štítky ČHMU, víkend, počasí, předpověď, podzim, teploty, týden, dlouhodobá, meteorologové, Královéhradecký, kraj, oblačno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.