neděle 26. září 2021 Andrea

Každý druhý podnik na východě Čech nalévá nezletilým. Velkou kontrolu provedla obchodní inspekce

Během druhé poloviny prázdnin provedla Česká obchodní inspekce kontrolu v Královéhradeckém i Pardubickém kraji. Zaměřila se především na prodej alkoholu nezletilým. Figurantům se podařilo nakoupit alkohol v 51 procentech případů.

Kontrola trvala devět dní a Česká obchodní inspekce použila figuranty, kterým ještě nebylo 18 let. Děti ve věku 15 a 16 let navštívily celkem 51 restaurací v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Alkohol jim byl prodán ve více než polovině případů.  

„Bez ověření věku a bez doprovodu osoby starší 18 let byly figurantům celkem ve 26 případech prodány alkoholické nápoje,“ potvrdil mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich. Ve všech případech se jednalo o takzvaná výdejní okénka. Tedy zahrádky restaurací, rychlé občerstvení nebo buffery. Ve všech případech figuranti objednávali alkohol bez roušky nebo respirátoru. Šlo o to, aby bylo na první pohled zřejmé, že nejde o plnoleté zákazníky.  

Obchodní inspekce se zaměřila na provozovny, které jsou během prázdnin vyhledávány turisty. V Královéhradeckém kraji šlo například o podniky v Jaroměři, Hradci Králové, Mladých Bukách nebo Ratibořicích. V Pardubickém kraji bylo kontrolováno několik podniků v Pardubicích, České Třebové nebo Chrudimi.  

Všech 26 podniků bude řešeno ve správním řízení. Jejich provozovatelům hrozí pokuta do výše jednoho milionu korun. „Vzhledem k vysokému procentu zjištění a závažnosti porušení budou kontroly s tímto zaměřením probíhat namátkově i ve zbytku roku 2021,“ dodal mluvčí.  

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky ČOI, kontrola, alkohol, děti, prodej, restaurace, Královéhradecký, Pardubický, kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.