neděle 26. září 2021 Andrea

V polovině týdne Hradec Králové ožije. Bezpečné nábřeží i festivaly

Festivaly a akce Bezpečné nábřeží v polovině týdne? Pro Hradec Králové žádný problém. Tuto středu na místní i turisty čeká hned několik velkých akcí. Jednou z největší bude tradiční Bezpečné nábřeží. Hned vedle pak Festival sociálních služeb.

Bezpečné nábřeží se v Hradci Králové koná pravidelně už několik let. I letošní ročník je směřován především na Eliščino a Smetanovo nábřeží v centru Hradce Králové. Hlavní program začne v 9:00 a potrvá až do 18:00.  

Součástí programu jsou ukázky integrovaného systému. Lidé uvidí techniky hasičského záchranného sboru, policie, zdravotnické záchranné služby, celní správy, vodních záchranářů, horské služby, městské policie, vězeňské služby, armády a skalní záchranné služby. 

Festival sociálních služeb hned přes ulici  

Letos poprvé se jedná o dvě velké akce vedle sebe. Prakticky hned přes ulici u Muzea východních Čech se bude konat Festival sociálních služeb. „Naučíte se čtení Braillova písma, seznámíte se se zajímavými pomůckami na rozvoj smyslů, vyzkoušíte chůzi s bílou holí a ty nejhodnější si budou moct pohladit vodícího psa,“ vysvětluje jedna z organizátorek Lucie Eisenreichová

Hlavní program začne hodinu po zahájení Bezpečného nábřeží. Potrvá do 17:00. V rámci sedmihodinového bloku se představí jednotlivé služby. 

O pár ulic dál se bude tančit  

Středa bude v Hradci Králové patřit i tanci a pohybu. V Park Golfu Hradec Králové se koná akce ENJOY LIFE JERUSALEMA - Pojďme rozhýbat Hradec. Areál se pro první návštěvníky otevře už v 17:00. O půl hodiny později bude probíhat zhruba hodinový trénink, v rámci kterého se návštěvníci naučí tancovat Jerusalemu.  

Předtančení se ujme trenér a porotce Českého svazu tanečního sportu, profesionální člen 
a porotce ve Svazu učitelů tance ČR Tomáš Chmel. Akce je vhodná pro všechny věkové skupiny nad 10 let. Vstupné je zdarma.  

Podle meteorologů má být ve středu z počátku polojasno až skoro jasno. Během dne bude od západu přibývat oblačnost a později se objeví déšť nebo přeháňky. Ojediněle mohou do Královéhradeckého kraje dorazit i bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 22 do 26 stupňů Celsia.  

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto ZZS KHK

Štítky Bezpečné nábřeží, Festival sociálních služeb, Hradec Králové, Pojďme rozhýbat Hradec, kultura, akce, zábava, volný, čas, program, centrum

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.