neděle 26. září 2021 Andrea

V Náchodě byla zahájena rekonstrukce největší administrativní budovy ve městě

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových chystá velkou rekonstrukci administrativní budovy v náchodské Palachově ulici. Převzal ji od města a v budoucnu do ní přemístí pracovníky okresního soudu v Riegerově ulici, soudní spisovnu z Krámské ulice, zaměstnance Okresního státního zastupitelství a z budovy v Kladské.

Budovu v Palachově ulici je potřeba zmodernizovat, a to i po stránce technického vybavení. Investiční záměr ve výši 148 milionů korun, byl schválen už v prosinci loňského roku. Ihned po jeho schválení, byla vyhlášena veřejná zakázka na stavebně technické hodnocení budovy.

Letos v březnu byla vybrána firma, která rekonstrukci provede. Tímto byl splněn i první krok k naplnění investičního záměru.  

Budovy v Riegrově a Krámské ulici, pak budou moci být prodány a výtěžek se stane příjmem státního rozpočtu. Uvolněný prostor v budově v Kladské ulici využije tamní úřad práce a konečně tak bude moci opustit prostory v komerčním nájmu. Stát díky tomu ročně ušetří v rozpočtu přibližně 650 000 korun. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto ÚZSVM

Štítky administrativní, Palachova, Náchod, rekonstrukce, přesun, Úřad práce, soud

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.