neděle 20. června 2021 Květa

Z připojovacího pruhu rovnou pod kola kamionu. Nebezpečný manévr na D11 zachytila palubní kamera

Zrcátko, blinkr a můžeme se zařadit. Tuto větu slýchávají studenti v autoškole několikrát denně. Opomenutí zmíněného základního pravidla může za dopravní nehodu, která se stala na 83. kilometru dálnice D11. Řidička bílého vozu Ford najela z připojovacího pruhu přímo pod kola projíždějící Scanie. Kolizi zachytila palubní kamera nákladního vozu.

„Řidička nedala přednost v jízdě nákladnímu vozidlu a vjela mu do dráhy. Následně došlo ke střetu a přetočení osobního vozu kolem své osy. Vzápětí osobák pokračoval v jízdě a zastavil se u středových svodidel,“ popisuje nehodu mluvčí policie Šárka Pižlová. Na videu je patrné, že nákladní auto tlačí osobní vůz několik metrů.  

Podle policie oba řidiči z kolize vyvázli bez zranění. U obou byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Předběžná škoda je vyčíslena na 300 tisíc korun. Řidička Fordu uvedla, že vozidlo viděla, ale myslela si, že má přednost.  

Řidička z pruhu vybočila příliš brzo  

Většina připojovacích pruhů na českých dálnicích je postavena tak, aby v něm běžné auto zvládlo nabrat potřebnou rychlost pro zařazení se do běžného jízdního pruhu. I proto by měli řidiči využívat celou délku připojovacího pruhu a opouštět ho až na samém konci. Řada řidičů tyto pruhy opouští i po několika metrech. Toto chování může být podle policie (hlavně na dálnici) extrémně nebezpečné.  

Osobní auta mohou jet na dálnici až 130 kilometrů v hodině. V této rychlosti vůz během pěti vteřin ujede víc než 180 metrů. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky D11, nehoda, osobní, náklad, auto, vozidlo, připojovací, pruh, přednost, video, policie, Hradec Králové, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.