pátek 22. ledna 2021 Slavomír

Bistro v centru Trutnova v sobotu dopoledne pohltily plameny. Škoda je 800 tisíc korun

Krátce před sobotní desátou hodinou dopolední byl oznámen na krajské operační a informační středisko požár bistra v Barvířské ulici v Trutnově. Na místo vyslal operační důstojník ihned pět jednotek požární ochrany, která dostala požár do půl hodiny od nahlášení pod kontrolu.

Při příjezdu jednotek na místo události byl vidět silný kouř. V zasaženém bistru hořelo plamenem, prostory se nacházely v přízemí domu. Hasiči zahájili okamžitě hasební zásah a z prostoru vynesli několik tlakových lahví, které museli zchladit. Zároveň provedli průzkum celé budovy, zda se v zakouřených prostorech nenachází nějaké zraněné osoby. Všechny, které v objektu v době požáru byly, se však samovolně evakuovaly před příjezdem jednotek na místo události.

"Asi dvacet minut po 10. hodině dopoledne dostaly jednotky požár pod kontrolu, likvidaci ohlásil velitel zásahu v 11:46. Hasiči ještě celý objekt odvětrali a požářiště začal ohledávat vyšetřovatel hasičů. Zjistil, že za vznikem požáru stála s největší pravděpodobností nedbalost, kdy došlo ke vznícení oleje na pánvi a následnému rozšíření požáru. Škoda, kterou plameny napáchaly, byla vyčíslena na 800 tisíc korun. Díky rychlému zásahu jednotek požární ochrany se ale podařilo uchránit hodnoty představující asi 6 milionů korun. Při události nebyl nikdo zraněn," podrobně popisuje všechny okolnosti události tisková mluvčí hasičů Martina Götzová.


Na místě zasahovalo pět jednotek požární ochrany! (foto: HZS Královéhradeckého kraje)

Ohodnoť článek

Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky požár bistra, Trutnov, hasičský zásah

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.