středa 20. listopadu 2019 Nikola

Ve dvě ráno naboural opilý řidič do zaparkovaného auta

Policisté na Trutnovsku vyjížděli v neděli ráno k nehodě. K té došlo ve Dvoře Králové nad Labem. Jak se ukázalo, na vině byl alkohol.

Když policisté ve dvě ráno jeli k nehodě v Jiráskově ulici, určitě je napadlo, že řidič osobáku značky Volvo měl možná trochu upito. A to se taky potvrdilo. „Dechová zkouška prokázala pozitivní hodnoty v míře 2,01 a 1,84 promile,“ informoval policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Ačkoli neměl takový řidič za volantem co dělat, rozhodl se řídit a svou cestu zakončil v kufru zaparkovaného Fordu. V tomto voze byl v době střetu řidič, kterého policisté také podrobili orientační dechové zkoušce. „U tohoto řidiče byl výsledek negativní,“ vysvětlil Vincenc.

Při nehodě došlo ke škodě přibližně 45 tisíc korun a navíc spolujezdkyně z druhého vozidla utrpěla lehká zranění. O její ošetření se postarali přivolaní záchranáři. Za podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky až tříletý pobyt za mřížemi, peněžitý trest anebo zákaz činnosti. Případem se nadále zabývají trutnovští policisté.

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky nehoda, Trutnovsko, Dvůr Králové

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.