pondělí 26. července 2021 Anna

Nemocnice Vrchlabí otevřela lůžkovou ortopedii, chce zvýšit počet operací

Nemocnice Vrchlabí otevřela lůžkové ortopedické oddělení. Disponuje 16 lůžky a jeho zřízení nemocnici přišlo téměř na deset milionů korun. Nemocnice je od roku 2016 členem skupiny Penta Hospitals CZ. Na zřízení oddělení nemocnice pracovala tři roky.

Nemocnice by díky otevření lůžkového oddělení měla dělat výrazně více ortopedických zákroků. Zatímco dosud lékaři nemocnice v rámci chirurgického oddělení například ročně operovali kolem 150 totálních endoprotéz, nyní bude moci nemocnice jejich počet zdvojnásobit. „Chceme se dál rozvíjet nejen v oblasti endoprotéz nosných kloubů, ale i v řadě dalších operací jako jsou artroskopie kolenních a ramenních kloubů a dalších miniinvazivních metod," uvedl lékařský ředitel nemocnice Petr Jindra.

Lékař a zároveň ředitel nemocnice Michal Mrázek doplnil, že spádová oblast nemocnice je 25 000 obyvatel, ke kterým každoročně přibývají desítky tisíc návštěvníků Krkonoš. „To s sebou nese řadu specifik, jako vyšší počet úrazů, ať už je to v rámci zimních sportů, adrenalinových sportů nebo běžné turistiky," uvedl.

Nezbytné ortopedické zákroky, zejména u nohou, se v minulosti řešily ve Vrchlabí v rámci traumatologie a chirurgické péče. S ostatními museli pacienti mířit na jiná pracoviště. „Krátce po začlenění do skupiny Penta Hospitals CZ proto bylo rozhodnuto o nutnosti vzniku samostatné ortopedie," uvedla nemocnice.

Ve vrchlabské nemocnici funguje například oddělení chirurgické, interní, oddělení akutní medicíny a oddělení následné péče, radiologické oddělení. V nemocnici jsou například kardiologická, chirurgická, ortopedická, gynekologická, interní dermatologická a diabetická ambulance a gastrocentrum.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Penta Hospitals CZ

Štítky ČR, nemocnice, Vrchlabí, Penta Hospitals CZ

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.