pondělí 26. července 2021 Anna

Stísněné prostory a labyrint schodišť. Hasiči nacvičovali záchranu osob z kostelní věže

Hasiči ve Dvoře Králové nad Labem zachraňovali zraněné po pádu z příkrých schodů ve vyhlídkové kostelní věži. Naštěstí šlo jen o cvičení, ve kterém si profesionálové i dobrovolní hasiči vyzkoušeli komplikovaný zásah ve stísněných prostorech.

Jeden z návštěvníků vyhlídkové kostelní věže spadl ze schodiště, a přitom sebou strhl dalšího člověka. Obě osoby byly zraněné a neschopné pohybu, proto je z úzkých prostor museli vyprostit hasiči, aby si zraněné mohla převzít zdravotnická záchranná služba. Takový scénář se nestal, nacvičovali ho však profesionální i dobrovolní hasiči.

Místem nácviku se stala vyhlídková věž kostela svatého Jana Křtitele ve Dvoře Králové nad Labem, který je pro podobné tréninky oblíbeným cílem. V úterý tu záchranu osob nacvičovali místní hasiči.

„Jednotky si musely poradit s transportem figurantů po příkrých schodech až do prostoru před kostelem, kde by si zraněné převzala zdravotnická záchranná služba,“ popsala mluvčí hasičů Martina Götzová.

Jak je manipulace s pacientem v transportních prostředcích ve stísněných prostorech labyrintu schodišť obtížná, to cvičili profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem a dobrovolní hasiči ze Žirče a Verdeku.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje/Michal Fanta

Štítky hasiči, cvičení, kostel, schodiště, Dvůr Králové nad Labem

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.