neděle 20. června 2021 Květa

Požár v rodinném domě v Rychnově způsobila lampička spadlá do postele

Velké štěstí měla rodina v Rychnově nad Kněžnou. Díky včasnému zásahu hasičů se podařilo zachránit dům v hodnotě pěti milionů korun. Požár v něm způsobila lampička, která spadla do postele. Následně začala hořet matrace s lůžkovinami.

V sobotu krátce po půl čtvrté ráno vyrazily dvě jednotky hasičů k ohlášenému požáru v rodinném domě v Rychnově nad Kněžnou. „Na tísňovou linku se obrátil oznamovatel s tím, že z objektu vychází kouř. Hasiči provedli rychlý průzkum, plamenné hoření nebylo sice viditelné, ale prostory byly zakouřené. V prvním patře domu se nacházeli čtyři lidé, tři z nich evakuovali hasiči pomocí nastavovacího žebříku, s posledním obyvatelem vyšli ven ve vyváděcí masce,“ popsala mluvčí hasičů Martina Götzová. Všechny zachráněné osoby prohlédli zdravotničtí záchranáři, nikdo nebyl zraněn.

Samotný požár hasiči zlikvidovali velmi rychle, prostory domu pak odvětrali pomocí přetlakové ventilace. Po 4. hodině ranní se už jednotky opět vracely zpět na základny.

Vyšetřovatel hasičů škodu odhadl zhruba na 10 tisíc korun, přičemž uchráněné hodnoty představují asi pět milionů korun.

„Příčinou byla zřejmě neopatrnost jednoho z obyvatel, následkem které spadla do postele lampička. Od té pak začalo hořet,“ dodává mluvčí.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto HZS KHK

Štítky požár, hasiči, rodinný dům, Rychnov nad Kněžnou

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.