sobota 16. ledna 2021 Ctirad

Střet auta se srnou museli policisté zadokumentovat co nejrychleji. Řidič spěchal za přítelkyní, která začala rodit

Podzimní dny jsou hojné na střety aut se zvěří. Například o uplynulém víkendu evidovali policisté v Královéhradeckém kraji patnáct takovýchto dopravních nehod. Nejvíce jich bylo na Rychnovsku. Právě na Rychnovsku srazil srnu i řidič, kterému během policejního vyšetřování volala přítelkyně, že rodí. Policie musela řešit situaci velice rychle.

Zajíci, divoká prasata nebo daňci zkříží cestu řidičům v průměru každých pět hodin. Na místo musí vyrážet i dopravní policisté. K jedné z těchto nehod vyjeli před pár dny i Lucie Šebestová a Milan Pirko. Ani jeden z nich neměl tušení, že bude po zadokumentování následovat příjemná a dojemná novina, které byli součástí. Řidič totiž musel k porodu.

Policejní hlídce následně poslal poděkování:

„…Při cestě z práce mi před auto skočilo stádo srnčího a jeden kus jsem srazil. Během vyšetřování a záznamu nehody mi volala přítelkyně, že začal porod. Hlídka jednala rychle, s vědomím, že mi rodí přítelkyně. Rychle a profesionálně. Porod jsem stihl a mohl jsem být přítomen nejkrásnějšímu okamžiku v našem životě. Je to příběh ze sbírky "to nevymyslíš". Děkuji za takové policisty. Děkuji za rychlost, profesionalitu, lidskost i dávku lidového humoru, který mi to vše ulehčil. S pozdravem šťastný otec…“

Pro zmíněné policisty šlo o nesmírně cennou zpětnou vazbu, která velice potěší.   

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky dopravní policie, střet, zvěř, porod, řidič, Rychnovsko, srna

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.