So 15. 8. 2026Hana
Fotbal

Rychnovští fotbalisté nedali Manchesteru vítězství zadarmo

RRedakce1 minuta čtení13. 6. 2018, 15:10
Rychnov a Manchester City
Rychnov a Manchester City · Foto: rychnov-fotbal.cz

Fotbalisté starší přípravky FC Spartak Rychnov nad Kněžnou reprezentovali Královéhradecký kraj na prestižním turnaji PROVINZIAL Pfingstcup v německém Düsseldorfu. Mezi týmy zvučných jmen známých z Ligy mistrů či Evropské ligy se neztratili. V bronzové skupině vybojovali 4. místo.

Špičkového evropského fotbalového turnaje PROVINZIAL Pfingstcup, který je jedním z největších v dané kategorii, se zúčastnilo 232 týmů z celé Evropy.

Největší zážitek čekal mladé Rychnováky hned na úvod. V zahajovacím zápase turnaje nastoupili proti evropskému gigantovi a loňskému vítězi – týmu Manchester City FC. Zápas přilákal mnoho zvědavých novinářů, fotografů, trenérů a fotbalových nadšenců ze všech koutů Evropy!

Rychnovští fotbalisté soupeři nedali nic zadarmo, ale souboj „Davida s Goliášem“ skončil nakonec vítězstvím Manchesteru 3:0. „Když si uvědomím, jaké možnosti máme my a jaké podmínky mají kluci z Manchesteru, tak tento výsledek rozhodně bereme. Jak se později ukázalo, uhráli jsme s Manchesterem nejlepší výsledek ve skupině,“ sdělili s úsměvem trenéři Jiří Šťovíček a Luboš Dýčka.

Na základě sobotních výsledků se Rychnov dostal do bronzové skupiny o 20 týmech. Zde se postupně střetl s renomovanými akademiemi z Polska, Německa a Dánska. V neděli se týmu podařilo vyhrát téměř všechny zápasy a tím i celou skupinu. Cenné je například vítězství nad Frankfurtem nad Mohanem.

V semifinále a následném boji o třetí místo Rychnováci dvakrát remizovali a následně prohráli na penalty. Z 20 kvalitních týmů bronzové skupiny tak obsadili smolné, ale i tak skvělé 4. místo

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hygienici v hradeckém kraji zkontrolovali 121 táborů. Uložili čtyři sankceZ kraje

Hygienici v hradeckém kraji zkontrolovali 121 táborů. Uložili čtyři sankce

Hygienici v Královéhradeckém kraji od začátku prázdnin zkontrolovali 121 letních dětských táborů a pět samostatných stravovacích zařízení využívaných táborníky. Uložili čtyři sankce v celkové výši 14 tisíc korun, informovala ČTK mluvčí Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje Veronika Krejčí. Dosud zaznamenali jeden hromadný výskyt zažívacích obtíží.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook