sobota 4. července 2020 Prokop

V Adršpašských skalách se zranil horolezec. Musel pro něj vrtulník

Pro mladého horolezce musel včera odpoledne vrtulník záchranářů do adršpašských skal. Spadl z přibližně šestimetrové výšky. Naštěstí ho jistilo lano. I tak ale utrpěl lehké poranění trupu. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči a vrtulník, který muže transportoval do nemocnice v Liberci.

,,Horolezec nespadl ze skály přímo na zem, ale do lana, byl jištěný. Při pádu se ale zranil," řekla mluvčí hasičů Martina Götzová. Zraněný horolezec se dokázal dostat na kraj lesa, kam sjeli záchranáři i hasiči.


,,Vzhledem k mechanismu úrazu byl zhruba pětadvacetiletý pacient přepraven vrtulníkem na traumacentrum do Liberce k vyloučení případného vnitřního nebo vážnějšího poranění," řekl mluvčí záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Novák.


U případu ale musel zasahovat vrtulník ze sousedního Libereckého kraje. Ten z hradeckého byl v té době u jiného případu. V náročném terénu skal využívají záchranáři k záchraně zraněných dost často podvěsu pod vrtulníkem. Připraveni na to byli i v tomto případě. Vzhledem k tomu, že se zraněný dostal na přístupné místo, podvěs nakonec nebyl potřeba.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto facebook.com/ hzskhk

Štítky Náchodsko, Adršpach, horolezec, zranění, vrtulník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.