pondělí 26. července 2021 Anna

Na Broumovsku zachraňovali horolezce, spadl z patnácti metrů

Dramatická záchranná akce se včera odpoledne odehrála v Kočičích skalách na Broumovsku. Kvůli pádu horolezce sem vyrazil i záchranářský vrtulník. Letecký záchranář se na místo dostal slaňováním. Zraněného muže pak vrtulník přenesl v transportní síti na bezpečné místo a odtud dál do nemocnice.

Včera po 16. hodině záchranáři dostali hlášení o pádu horolezce v Kočičích skalách u Ostaše. Horolezec měl spadnout z výšky zhruba patnáct metrů.

Na místo proto okamžitě vyrazili profesionální hasiči z Náchoda s technickým autem vybaveným speciálně pro lezeckou skupinu, ale také dobrovolné jednotky z Police nad Metují a Žďáru nad Metují a Skalní záchranná služba. Z Hradce Králové na místo letěl vrtulník záchranné služby s leteckým záchranářem hasičů na palubě.

„Spolu s posádkou zdravotnické záchranné služby se dostali zasahující ke zraněnému horolezci, zajistili jej a připravili na transport. Z vrtulníku se na místo slanil letecký záchranář a spolu s ním byl pacient v celotělové vakuové matraci a v transportní síti přenesen v podvěsu na bezpečné místo,“ popsala dramatickou událost mluvčí hasičů Martina Götzová.

Vrtulník pak vážně zraněného horolezce transportoval do Fakultní nemocnice Hradec Králové.

„Protože jsou labyrinty skalních měst pro náš region typické, záchranu zraněných osob z takového prostředí pravidelně cvičíme,“ dodává mluvčí.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Michal Fanta/HZS Královéhradeckého kraje

Štítky horolezec, skály, Broumovsko, Ostaš, Žďár nad Metují, záchrana, vrtulník, hasiči

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.